1.AYAK: Kocaeli pistindeki son 1700 metrelik A3 kum koşusunda, sonlarda iyi bindirerek Memduhağa ile arasındaki farkı her metrede eriten Özekan, oldukça başarılı bir 2.lik çıkardı. İyi durumunu muntazam idmanlarıyla devam ettiren safkana başta şans vermekteyim. Kazanarak moral bulan ve yarış içerisindeki ciddi rakipleriyle arasında önemli bir kilo farkı bulunan Sonemir, mesafesinde bunu lehine çevirecektir. Mesafe ayırt etmeksizin İzmir’de iştirak ettiği son çim koşularında başarılı sonuçlarla ayrılan Alemin Kralı, çok daha etkileyici koşabildiği piste koşuya ağırlığını koyacaktır. Yükselişini sürdüren Hergele, sürekli tabela içerisinde dolaşan Nasuhoğlu ve istim üzerindeki Aksakal hatalardan istifade edecekler. Geniş kuponlar da ise bu ayak kapatılabilir de…


2.AYAK: Grubun en formda isimlerinden biri olan ve iyi durumunu aynı titizlikle koruyan Zehter, sonlarda yapacağı güçlü ataklarıyla ekibinin yüzünü güldürmeye çalışacaktır. Pist ve mesafedeki son yarışı gayet parlak Petite Rouge ile formunu sürekli geliştirmeye başlayan Dominance üst sıralardaki yerlerini zorlayacaklar. Uzun süreden beridir muntazam idmanda olan ve yeterli bir hazırlığa mevcut Makinist’in bu grupla baş edebilecek yetenekte olduğunu belirtmek isterim. İdmanlarında gayet sıhhatli gördüğüm Laz Ali ve gördüğü koşusu ardından farklılaşan Barbarossa gözden uzak tutulmamalı.


3.AYAK: Bir süre aradan sonra katıldığı 1500 metre mesafeli sentetik pist koşusunda, son metrelere kadar nefes kesen bir mücadeleye girişen ve fotoya yakın dış kulvardan diri gelen My Billionaire’ye az farkla boyun eğen Crimian Wind, gelişen kondisyonu ve uygun sıkletiyle kuponlara öncelikli işaretlenmeli. Ağır kilolarla koşmaya alışkın bir isim olan ve Perşembe sabahı yaptığı 600/33.5 – 400/22.5 R rekor dereceli sprintinde çok daha iyi duruma ulaştığını gözler önüne seren Pendragon, adeta bütünleştiği binicisiyle başarılarına bir yenisini ekleme uğraşı verecektir. Bu tip mesafelerin etkili isimlerinden biri olan formda Uludaz, sprint mesafesini iyi ayarlaması halinde rakip tanımayacaktır.


4.AYAK: Yarışı gereksiz yere gerilerde takip ettiği son 1500 metrelik sentetik pist koşusunda, kendisine düzgün sprint yapabilecek kulvar bulmakta da zorluk çekince hayli zaman kaybeden Grashof’un sonlardaki atakları ancak kendisine yakın aralarla 3.lük getirdi. Mükemmel durumundun hiçbir şey kaybetmediğini gözlemlediğim safkanın uzayan mesafede çok daha iddialı olacağına inandığımdan dolayı günün teki olarak öneriyorum. İzmir çiminden eli boş dönen Torcularis ise favorinin adeta gölgesi olur.


5.AYAK: Olumlu tedavisi ardından İzmir kumunda iki yarış gösterilerek açıklarını kapatan Mira Mira’nın sentetik piste Grup koşularda bile adından bahsettirdiği bu gün için kesinlikle unutulmamalı. Gelişen kondisyonu ve güzel hazırlıklarıyla favorimdir. Yaşça büyük rakipler arasındaki son koşusunu kazanarak moral bulan Günbike ile bu aralar güzel bir form sıçraması gösteren Günyeli favorinin öncelikli takipçileridir. Ufak tefek sıkıntıları giderilen Beyzayar, dinçlikle hatalardan en iyi şekilde istifade edecektir.


6.AYAK: Sentetik piste katıldığı iki koşusunda da kendisine ilk üçte şans bulan Love Again, gerek Gold Polat ile birlikte yaptığı uzun galobunda gerekse son kez Perşembe sabahı gerçekleştirdiği 600/36 – 400/23.7 R sprintinde eli kulağında olduğunun izlenimlerini verdi. Oldukça vasat rakipler arasında koşan kısrağı ilk şansı veriyorum. İdmanlarındaki görüntüsünü bir türlü performansına yansıtamayan Şahinbey, gücü nispetinde başarılı koşabilen Çağrı ile ilk sınavına çıkacak olmasına rağmen tamamladığı çalışmalarında kusursuz bir görünüm içerisindeki Grand Duchess favorinin eksiklerinden en iyi şekilde yararlanacaklar.


ALTILI GANYAN

1.AYAK: 5-8-7 // 4-2-3

2.AYAK: 11-9-4-6-5-1

3.AYAK: 5-1-2

4.AYAK: 1

5.AYAK: 5-2-3-4

6.AYAK: 10-6-2-9

6’LI GANYAN (5/4/5/1/2/6): 409,08 TL vermiştir.


Not: Sitemizde yapılan tahminler tamamen amatör bir anlayışla hazırlanmaktadır. Tahminleri yayınlanan kişilerle sitemiz arasında profesyonel bir iş ilişkisi yoktur.

@ Kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz

1 thought on “Nurettin Güven’den 409 TL harçlık!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir