Grup Koleksiyoncusu; CANMETE…

26 Şubat 2023 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1900 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G2 Şirinyer koşusunu, Bedri Akbulut’un sahibi olduğu, Anadolu Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Bedri Akbulut’un yaptığı Canmete (5y ka Tamerinoğlu – Nenehatun, Bordum) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Kardeşcan (Turbo) elde ederken, Oğlum Serkan (Turbo) üçüncü, Toramankaya (Kayayürekli) dördüncü, Çelikkalkan (Emael) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Onikinci Grup galibiyet…

G3 Hasan Tahsin koşusu galibiyeti sonrası bu koşuya da çok iyi durumda gelen Canmete, iyi uyum sağladığı usta jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde koşuyu orta grupta takip edip düzlükten sonra yaptığı etkili ataklarla kazanırken bu yılki ikinci toplamda ise onikinci grup zaferine imza atmış oldu.

Çelikkalkan’ın 3 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde içerden atak yapan Oğlum Serkan liderliği alırken ikinciliğe Kardeşcan girdi. Daha sonra Toramankaya ve Özbilden sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Oğlum Serkan liderliğini korurken ikincilikte Kardeşcan arkalarında Özbilden hemen dışında Toramankaya şeklinde 1200-1000 startları geçildi. 800’de Oğlum Serkan halen lider, Kardeşcan yine takipte daha sonra Toramankaya, Özbilden ve Canmete sırası ile 600 startı geçildi. Oğlum Serkan az farkla Kardeşcan’ın önünde düzlüğe lider olarak çıkarken dışlarından Toramankaya’nın en dıştan da Canmete’nin atakları görüldü. 400’den sonra dışarden gelen Canmete liderliği alıp 200’den itibaren farkı biraz açmaya başladı ve koşuyu 1,5 boy farkla ve 2’14”02 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Canmete (Özcan Yıldırım)News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir