GUARANA geçilmezliğini korudu

Saratoga Hipodromunda 21 Temmuz 2019 Pazar günü koşulan ve önemli bir kısrak koşusu klasiği olan Coaching Club American Oaks‘da, en yakın rakibi Point Of Honor’un bir boy önünde kazanan Guarana (Ghostzapper – Magical World, Distorted Humor) 3’te 3 yaparak geçilmezliğini korudu.

Guarana

2 yaşlılığında start almayan Guarana, bu yıl ayrıca G1 Acorn Stakes‘i de kazanmıştı. Guarana Three Chimneys Farm tarafından yetiştirilmiştir ve sahibi de aynı haradır.

3 yaşlı dişilerin değerli bir klasiği olan CCAO’da son yıllardaki sonuçlara bakıldığında A.P.Indy ve onun hattından gelen isimlerin ağırlığı görülüyordu bu yarışa değin. Guarana ise Ghostzapper kızı olup gerek bu aygır, gerekse de babası Awesome Again’in bu yarışta kazanan yavrusu yoktur. Awesome Again’in babası Deputy Minister ise 2017 yılı CCAO galibi Abel Tasman’ın kısrak babasıydı.

Guarana’nın annesi nesli çok verimli bir familya olup, anne kardeşi Magic Dance da şu an için 2’de 2 yapmış durumda ve her iki dişi tay da bu performansları ile oldukça dikkat çekmekteler. Magic Dance da More Than Ready’nin kızıdır.

Guarna ve Magic Dance’ın annesi Magical World, Distorted Humor kızı olup büyük annesi Pleasant Home da Breeders Cup Distaff galibi önemli bir kısraktır.

Pleasant Home’un babası Seeking The Gold’un kısrak babası olarak 2012 CCAO galibi Questing’in pedigrisinde yer aldığını görmekteyiz.

Pleasant Home’un annesi  Our Country Place, Sky Beauty isimli kısrak ile anne kardeşi olup, Sky Beauty de 1993 yılında CCAO kazanmayı başarmıştır.

Guarana’nın soy ağacında Mr.Prospector üzerine 5*4*4*6 akrabalık dikkati çeken bir soy etkeni olarak karşımıza çıkarken, Northern Dancer üzerine de 5*5*6 akrabalık içeriği ile yoğun bir Native Dancer etkisi görülmektedir ki, bu konumda da yoğun bir 23-b aktivasyonu pedigrinin dikkat çeken derin noktalarından biridir.

News Reporter

1 thought on “GUARANA geçilmezliğini korudu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir