Veliefendi’de GÜLHATMİ Kokusu…

25 Ekim 2020 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı Dişi Arap taylarına mahsus G1 Cahide Koşusunu, Melis Kurtel Emin’in sahibi, Anadolu Tarım İşletmeleri’nin yetiştiricisi ve Mehmet Güven’in antrenörü olduğu Gülhatmi (3y kd Tamerinoğlu – Dahi, Bilgin), jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Gülhatmi (Gökhan Kocakaya)

16 safkanın start aldığı mücadeleye 1 numaralı kulvardan çıkış yaparak başlayan Gülhatmi, ilk metrelerde öne çıkan rakiplerinin temposuna uymadı ve arka grupta kalmayı tercih etti. 800 startını öndeki 12 atlık grubun en arkasında ve bariyer dibinde geçen kısrak, son virajı döner dönmez pistin dışından sprinte kalktı ve 400 geçilirken 10’unculuğa girdi. 200 geçilirken orta kulvardan Aryaliva, dış kulvardan ise Gülhatmi tempolarını attırıp önde kaçan Şirinmi Şirin’i birlikte yakaladılar. Son 100’de rakibine yarım boy fark yapan Gülhatmi, finişe kadar olan mesafede farkın kapanmasına izin vermeden 1‘32”06’lık derecesi ile birinciliğe uzanan isim oldu.

Koşuda ikinciliği Aryaliva (Canberktay) elde ederken, mücadeleyi Şirinmi Şirin (Uçanbey) üçüncü, Ceyda Hatun (Gelibolu) dördüncü, Gardal Gülü (Uçanbey) ise beşinci olarak tamamladılar.

Kariyerinin 7’inci startında 3’üncü birinciliğine elde eden Gülhatmi, ilk Grup koşu galibiyetine imza attığı koşuda kazancını da 788.900 TL’ye yükseltti.

News Reporter

2 thoughts on “Veliefendi’de GÜLHATMİ Kokusu…

  1. Geçen yıl 85.000 liraya alındı. Bu yıl koşan erkek taylar ile başabaş koşuyor. Umarım uzun yıllar kosar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir