Nurettin Güven’den 58.8 TL’lik kuponda 1.366 TL…

1.KOŞU: Ankara kum pistinde 1500 metre mesafede iştirak ettiği son 2 koşusunu kazanma başarısı gösteren Ivor, bu koşularda birlikte mücadele ettiği binicisiyle bir kez daha kazanmaya yakın gözüküyor. Çok uzun zamandır kazanamasa da son haftalarda yakalamış olduğu iyi formuyla artık kazanmanın eşiğine kadar gelen Shutka, favorinin en ufak hatasını geri çevirmeyecektir. Pist ve mesafe ayırt etmeksizin arka arkaya kazanan Cara Vaggio ve kendisiyle 1.lik kazanmış binicisi idaresinde aynısını tekrarlamak isteyecek olan hafif kilolu Afra Tafra şanslarını yüksek gördüğüm diğer isimlerdir.


2.KOŞU: Bu pistte bugünkü aprantisi idaresinde katıldığı son 2 koşusundan 3.lükler alarak ayrılan ve her geçen gün daha iyi duruma gelen Tırmıl Efesi, çim pist yarışlarının ardından ilk kez kum pistte boy gösterecek olsa da ekibinin iddialı olduğunu öğrendiğim Lion Child, yarış tecrübesini avantaja çevirebilecek kapasitedeki Jhonwick, her iki pistte de olumlu performanslar sergileyen Zirkon ve kum pistteki tek koşusunda kendisinden bekleneni yapıp başarılı olan Şapsığ aralarında ayrım yapılmadan kuponlardaki yerlerini almalılar. Başarılı sayabileceğimiz ilk koşusuyla Gökbakırhan ve son koşusuyla toparlanmaya başladığını gözler önüne seren King Of Solid, sürpriz için tavsiye edeceğim taylardır.


3.KOŞU: Verdiği aranın ardından Şanlıurfa’da 2 başarılı yarış yapıp nefes açan Adını Sen Koy, son startını Adana kum pistinde 1200 metre mesafeli yarışta aldı ve yakın ara 2. olarak tamamladı. Formunu daha da ilerletmiş gözüken kalite safkan bu gün kazanmasını beklediğim isimdir. Ekonomik kuponlara tek olarak yazabiliriz. Bana göre tek rakibi, bu pist ve mesafedeki son koşusunu kazanarak iyi formunun meyvelerini toplayan Unzen olacaktır.


4.KOŞU: Elazığ’da bugünkü mesafede arka arkaya kazanarak Adana’ya iyi durumda gidecek olan Uzunyol favorim. Son 2 koşusunu kazanan bir başka isim Hazinem, muhafaza ettiği iyi formuyla favorinin en ciddi rakibi olacaktır. Kısa arasından iyi bir performansla dönmeyi başaran İlham Perisi, İstanbul sentetik pistte tabela yapamadığı son koşusunu gücüne ölçü olarak almadığım Büyükkale ve iyi formunun yanı sıra bugün DİL BAĞI ilavesi ile koşacak olan Şef Nuri şanslarını yüksek gördüğüm diğer isimlerdir. İdman pistinde sağlıklı bir görünüme sahip Ağamsın ve KULAKLIK takısını çıkaracağı koşusuna kendisini iyi tanıyan binicisiyle katılacak olan Nefertay daha sonraki ihtimaller olurlar.


5.KOŞU: Tabela başarısı gösteremediği yarışlarının ardından katıldığı son mücadeleyi 3. olarak tamamlarken bundan sonrası için olumlu sinyaller veren My Pride, düzenli idmanlarıyla dişine göre rakipler arasında ön plana çıkardığım isimdir. Bu pist ve mesafedeki son koşusunda fotoyu önde geçerek kötü gidişe dur diyen The Best Of Time, en az favori kadar şanslı olacaktır. Gününde olduğunda beklentilerin üzerinde performanslar sergileyebilen istikrarlı safkan Karaderviş, kuponların olmazsa olmaz bir diğer ismidir.


6.KOŞU: Bugüne kadar katıldığı tüm koşularda kendini göstermeyi başarıp tabela içinde ya da tabela yakınlarında tamamlayan Pericles, bu pist ve mesafedeki son koşusunda kazanmanın kıyısından dönmüştü. Bugün daha etkili olmasını beklediğim safkanı koşunun favorisi olarak görüyorum. Bugüne kadar kum pistte 3 kez koşup tamamında başarılı olan Pamphylia, Adana iç pistte gerçekleştirdiği düzenli çalışmalarıyla favoriye sert rakip olmaya çalışacaktır.


7.KOŞU: Bugünkü mesafedeki koşularında 4’te 3 yapan Tekkurşun, pist ayırt etmeksizin başarılı koşabilen bir isim. İyi form durumuyla uygun bir grup yakalayan kısrağın bir kez daha kazanmasını bekliyor ve kuponlara günün teki olarak öneriyorum.


8.KOŞU: Son startını ağır kilo ile kazanan Atılgan Kuruş, son haftalarda yakaladığı iyi formuyla bugün de adından söz ettirecektir. Ankara’da kum pistte kazandığı son koşusunun ardından formunu daha da arttıran Canseklavi ve başarılı çim pist yarışlarının ardından şansını bir de kum pistte deneyecek olan Yılmaz Hoca iddialı gördüğüm diğer safkanlar. Ağır kilosundan olumsuz yönde etkilenmezse iddialı olmasını beklediğim Silvertay, birlikte başarılı oldukları binicisiyle bir kez daha buluşan Yeşilkale ve ters bir yarış yapabilecek kapasitedeki Sabır Bey daha sonra sırasıyla değerlendirilebilirler.


9.KOŞU: Günün son Maiden mücadelesinde bütçeleriniz el verdiği müddetçe fazla sayıda safkana şans vermenizi tavsiye ediyorum. Çim pistteki başarılı performanslarını kum piste taşıyabilirse Gölge’den iyi bir yarış bekliyorum. Son koşusuyla tırnağının ucuna geldiğini gözler önüne seren King Can, yarış koştukça kendini bulmaya başlayan Akınzade, son 2 koşusundaki performanslarıyla büyük beğeni toplayan Kings Impact ve KAPALI GÖZLÜK çıkaracağı koşuda üst sıralardaki yerini bırakmak istemeyen Black Metal, her kuponda bulunmalarını tavsiye edeceğim taylar. Verdiği aradan dinçlikle iyi dönebileceğini düşündüğüm Kurtuluşum, idman pistinde her geçen gün iyiye gittiği görülen Osman Bey ve tatminkar ilk startının ardından daha iyi koşabilecek kapasitedeki Kral Akın sürpriz için geniş kuponlara ilave edilebilirler.


1.ALTILI

1A) 7-4-2-5

2A) 8-6-4-9-7 // 3-5

3A) 1 // 8

4A) 1-6-8-10-7-2-3

5A) 2-11-4

6A) 4-2 

6’lı Ganyan (4/8/1/10/4/2): 1.366 TL vermiştir.


2.ALTILI

1A) 1-6-8-10-7-2-3

2A) 2-11-4

3A) 4-2

4A) 2

5A) 1-8-7 // 2-6-5

6A) 3-4-1-5-2 // 7-8-6

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir