GÜVENDİK’den ilk Grup zaferi…

9 Mart 2021 Salı günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus G3/DHT Koşuyu, Murat Akça’nın sahibi ve yetiştiricisi, İbrahim Bekiroğulları’nın ise antrenörü olduğu Güvendik (4y ka Yaşarcık – Duayen, Haberbatur), jokeyi Mehmet Akyavuz ile kazandı.

İlham Perisi’nin koşudan çıkartılmasıyla 9 safkanın katıldığı koşuda starttan iyi çıkış yapamadığı için ilk metrelerde grubun en gerisinde kalan Güvendik, sonraki metrelerde bu yerine razı oldu ve son viraj dönülünceye kadar rakiplerini en arkada takip etti. Düzlüğün hemen başında bariyer dibinden çok güzel bir yer bulan kır safkan, 300 geçilirken temposunu iyice arttırdı ve önce rakipleri ile aynı hizaya gelip, 200’den sonra onlara üstünlüğünü kabul ettirdi ve finişte farkı 2 boya çıkartarak 1’36”90’lık derecesi ile birinciliğe uzanan isim oldu.

Koşuda ikinciliği düzlüğün başlarında kolay temposu ile kazanacakmış izlenimi veren Kayasel (Altaha) elde ederken, mücadeleden Zafer Meydanı (Uçbeyi) üçüncü, Aryaliva (Canberktay) dördüncü, Aşkartay (Hızlıtay) ise beşinci olarak ayrıldılar.

Handikap-15’den G3’e terfi etti…

Yarış yaşamının 9’uncu startında 4’üncü birinciliğini elde ederken 419.750 TL kazanca ulaşan Güvendik, bu yarışından 3 hafta önce yine kum pistte start aldığı Handikap-15 mücadeleyi de kazanmasını bilmişti. Çim pistte Maiden ve Şartlı-5 birincilikleri bulunan safkan, bu son galibiyetiyle kariyerinin ilk Grup koşu galibiyetini elde etmiş oldu.

News Reporter

2 thoughts on “GÜVENDİK’den ilk Grup zaferi…

  1. DHT demek kıyak demektir, boşluk demektir, rekabetsizlik demektir, tigem tay satsın da ne olursa olsun demektir!! normal sonuç elbette…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir