Menu

HALİS KARATAŞ'ın hafta sonu bineceği safkanlar belli oldu...

Başta GAZİ Koşusu olmak üzere birbirinden önemli yarışların koşulacağı önümüzdeki hafta sonunda, şampiyon jokey Halis Karataş’ın bineceği safkanlar da belli oldu. Karataş Cumartesi günü Nenehatun (G2) Koşusunda SUDE SULTAN’a binecek. (G1) Dişi Tay Deneme dördüncüsü olan bu safkan, Halis Karataş ile yarış yaşamında ilk kez bir araya gelecek. Arjantin Jokey Kulübü (G3) Koşusunda ise Halis Karataş’ın bineceği isim MITICO olacak… Bu yarışta Selim Kaya ve Halis Karataş şaşırtıcı bir şekilde atlarını değiştiler! Selim Kaya da bu defa Kalimdor ile bu önemli yarışta start alacak. Günün tek (G1) mücadelesi olan Haliç Koşusunda AGRESIVO bir kez daha usta jokeyi ile birincilik mücadelesi yapacak. Aynı günün bir diğer Açık koşusu olan (G3) Orhan Doğa Özsoy Koşusunda ise sihirbaz daha önce bindiği ve çok iyi tanıdığı isimlerden biri olan MARVELOUS IRON ile piste çıkacak. 
Pazar gününe geldiğimizde ise; Halis Karataş beklendiği gibi 87.Gazi Koşusunda, son olarak Sait Akson (G3)’da Taliphan’ın arkasında başarılı bir ikincilik elde ettiği ÇAKAL CARLOS’a binecek. 3 Yaşlı İngilizlerin 2000 metre sentetik pistte mücadele edeceği (G1) Anafartalar Koşusunda ise Karataş ilk kez üzerine çıkacağı bir safkan olan DISTANT RISING ile piste çıkacak. Dişi 3 Yaşlıların 1900 Metre çim pistte start alacağı (G2) Ayasofya Koşusunda yine ilk kez bineceği MARA DESPINA ile start alacak olan Karataş, 4 ve Yukarı yaşlı Dişi İngilizlerin mücadele edeceği (G2) Zübeyde Hanım Koşusunda da MİHRİMAHAL ile ilk kez bir araya gelecek. Halis Karataş’ın, Pazar günü koşulacak Arap atlarına mahsus (G1) İstiklal Savaşı ve (G2) Enternasyonal Ali Rıza Bey Koşusundaki tercihleri ise BABA MEVLÜT ve KENANACO olacak…
Son DüzenlenmePazartesi, 24 Haziran 2013 15:47

5 yorum

 • Hamit TOKGOZ
  Hamit TOKGOZ Salı, 25 Haziran 2013 10:54 Yorum Linki

  Bir sürü yerde kapıyı göstermişler kendide biliyor artık. At çalıştırmaması facia. Yarisi kazanacak ati bulma noktasinda Halisi oyuncunun gerisinde görüyorum. Oysa eskiden o ışık verirdi bize. Hafta sonu İst. 2 gundede iyi paralar verir. Yine ilk tercihler ona çıkacağından ve plase olacak atlara bindiğinden oyuncu açısından keyifli olacak.

 • cemil
  cemil Pazartesi, 24 Haziran 2013 23:26 Yorum Linki

  Marveleus iron yarışında şansı var diğer yarışların hiçbirini alamaz her zaman o kapardı atları artık onun bindiklerini kapmışlar veya diğer jokaylerin beğenmediklerine biniyor nihayet sıradan bir jokey olduğunu at sahipleride görüyor artık.

 • ENGİN HASANOĞLU
  ENGİN HASANOĞLU Pazartesi, 24 Haziran 2013 18:58 Yorum Linki

  B DAĞ SAİT AKSON DAN SONRA HİÇ BİR ATINA DEKLARE ETMEDİ O GÜN YAPTIĞI AÇIKLAMA ÇOK AÇIK

 • erkut
  erkut Pazartesi, 24 Haziran 2013 17:41 Yorum Linki

  Mara Despina ,Baba Mevlüt ,Marvelous ıron ve Mtico ile kare as yapar.

 • FARUK BAŞÖREN
  FARUK BAŞÖREN Pazartesi, 24 Haziran 2013 16:01 Yorum Linki

  YİNE BİR OYUN VAR YİNE BİR YERDEN SÜRPRİZ YAPACAK AMA HADİ HAYIRLISI ALTILI OYNARKEN BU YAZIYI EXTRA DİKKATE ALICAM !!!

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık