Menu

OĞLUM BERATIM’dan ilk Grup galibiyet… Özel

8 Ocak 2017 Pazar günü Adana Yeşiloba Hipodromu’nda koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 Ceyhan Koşusunu, Bülent Doğan’ın sahibi olduğu ve Muazaffer Kılıçseren’in antrenörlüğünü üstlendiği Oğlum Beratım (Dai Jin - Sly / Monsun), jokey Akın Sözen idaresinde kazandı.

3 yaşlı 6 İngiliz tayının 1500 metre kum pistte birincilik mücadelesi verdiği 97.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda ikinciliği Runner Bull (Victory Gallop) elde ederken, Navaho (Authorized) üçüncü, Orders Of Hero (Hat Trick) ise dördüncü oldu. Kazanan Oğlum Beratım için müddet 1’33”74 olurken, farklar ise 2.5 Boy - Burun – Yarım Boy şeklinde sonuçlandı.

Kum pistte ilk kez kazandı…

Yarış hayatına 7 Mayıs 2016 tarihinde Ankara’da yumuşak çim pistte 3’üncü olduğu Şartlı-1 mücadele ile başlayan Oğlum Beratım, bugüne dek start aldığı 13 yarışta 3’er kez birinci, ikinci ve üçüncü olurken toplam 302.300 TL ikramiye kazandı.

Sentetik pistte hiç start almayan başarılı safkan, çim pistte 2 kez kazanırken, kum pistteki ilk birinciliğini ise Ceyhan Koşusu ile elde etti. Akın Sözen ile daha önce bir ikincilik elde eden Oğlum Beratım, aynı binicisi ile ikinci kez sahaya çıktığı yarışı kazanmasını bildi.

DAI JIN temsilcisi…

Oğlum Beratım’ın babası, sendikasyon ile yurtdışından getirilen ve ülkemizdeki ilk jenerasyon tayları 2015 yılında koşmaya başlayan, 2003 yılı Alman Derbisi galibi Dai Jin (Peintre Celebre (USA) – Dawlah (GB), Shirley Heights)’dir. Ülkemizde bugüne dek 50 yavrusu start alan aygırın 26 yavrusu yarış kazanmayı başarmıştır. Klasik yarış atı verme potansiyeli çok yüksek olan aygırın en başarılı temsilcisi G2 Mehmet Akif Ersoy galibi ve G1 Gazi Koşusu 2’ncisi Temsil’dir. Kainat, Neruda, Memedim ve Crazy Island aygırın diğer başarılı yavrularıdır.

CRAZY ISLAND’ın öz kardeşi…

Oğlum Beratım’ın annesi bir Monsun kızı olan Sly’dır. Ülkemizde bugüne kadar 3 yavrusu start alan kısrağın 5 yarış kazanan Crazy Island (Dai Jin) isimli temsilcisi Oğlum Beratım ile öz kardeştir.

OĞLUM BERATIM

de 2014

Dai Jin (GB) da 2000

 

Sly (GER) dk 1998

Peintre Celebre (USA)

Dawlah (GB)

Monsun (GER)

Septima (GER)

Son DüzenlenmeSalı, 10 Ocak 2017 16:02

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık