Menu

DİYARBAKIR Hipodromu Ahır Müracaatları başlıyor Özel

05.09.2017 – 14.12.2017 tarihleri arasında Diyarbakır Hipodromunda yapılacak yarışlar için ahır tahsis müracaatlarının kabulü 07 Ağustos 2017 Pazartesi günü başlayacak. Müracaatlar 18 Ağustos 2017 Cuma günü saat 17.00’ye kadar sürecek ve bu tarihten sonraki başvurular kabul edilmeyecek.

Başvurular Türkiye Jokey Kulübü tarafından hazırlanan müracaat formları doldurulmak sureti ile Hipodrom Müdürlüklerine yapılacak. Yanıltıcı, yanlış bilgi içeren formlar değerlendirmeye alınmayacak ve o eküriye ait atların hiçbirine ahır tahsisi yapılmayacak.

Tahsisler; yarış programı, atın genel performansı ile son yılki performansı, sağlık durumu (At Hastaneleri kayıtları dikkate alınarak), Genel Hükümlerin ilgili maddeleri, handikap puanı, son koşu tarihi, doping cezası, Arap atlarının eşkal ve ırk vasıfları yönünden muayeneleri vb. kriterler göz önüne alınarak yapılacak. TJK aşılama programına ve ilgili duyurulara uygun olarak aşısı tamamlanmamış atlara/taylara ahır tahsis edilmeyecek.

Diyarbakır Hipodromu Ahır ücretleri 3.5 Aylık süre için 260 TL olarak belirlendi, müracaat sırasında avans olarak sezonluk münferit boks ahır ücreti alınacak.

Ödeme Şekilleri:

Tüm hipodromlardan yapılacak müracaatlarda Ziraat Bankası, İş Bankası, Akbank ve Finansbank kredi kartları ile World özellikli Vakıfbank, Yapı Kredi, Albaraka ve Anadolubank, Bonus özellikli Garanti Bankası, TEB, Denizbank, Şekerbank, Türkiye Finans, Burgan Bank, ING Bank, A Bank ve Tekstilbank (ICBC Bank) kredi kartları ile yapılacak ödemelerde müracaat anında peşin fiyatına vade farksız 9 taksit uygulanacak Nakit olarak yapılacak ödemeler ise peşin olarak tahsil edilecek.

Tahsis yapılamayan atların sahiplerine tahsil edilen avans, varsa cari hesap borçları mahsup edildikten sonra iade edilecek.

Ahır-seyis odaları yapı ve müştemilatlarına verilen zarar At Sahibinden tahsil edilecek.

2017 Yılı Genel Hükümleri 15/m-B; “Aynı anda farklı hipodromlarda devam eden yarış dönemlerinde, herhangi bir  hipodromda ahır tahsisi olan atlar için, at sahibinin müracaatı ile imkânlar dâhilinde bir veya birden fazla ahır tahsis değişikliği yapılabilir.” hükmüne istinaden at sahibi tahsis yapılan atının yerine bir diğerini, atın 4, 6/ç ve 15/m-F maddelerine uygunluğu ile Türkiye Jokey Kulübü Genel Müdürlüğü’nün müsaadesini almak şartı ile getirebilecek.

Türkiye Jokey Kulübüne vadesi geçmiş/muaccel hale gelmiş borcu olan At Sahiplerinin müracaatları kabul edilmeyecek.

Mücbir sebepler dışında Diyarbakır Hipodromuna 20 Eylül  2017 tarihine kadar getirilmeyen atların, ahır tahsisleri iptal edilecek, yatırılan avans ise Türkiye Jokey Kulübü’ne irat kaydedilecek.

Tahsis süresi içerisinde herhangi bir sebep ile tahsis edildiği Hipodrom ahırlarından çıkarılan atların en geç bir ay içerisinde tekrar hipodroma dönmediğinin tespit edilmesi halinde ahır tahsisleri iptal edilecek ve ahır ücretleri Türkiye Jokey Kulübüne irat kaydedilecek.

 

Son DüzenlenmeSalı, 22 Ağustos 2017 12:28

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık