Menu

EKİNCİ’den 52 Milyon TL’lik Yatırım Müjdesi… Özel

Varlık Fonu’nda yaşanan son Başkan değişiminin ardından yılsonunda nelerle karşılaşılacağını büyük bir merakla bekleyen atçı ve yetiştiricilere Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Yasin Kadri Ekinci’den yatırım müjdesi geldi.

Yarış Yazarları Derneği Başkanı Reşat Köstem ve Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri Atahan Zilcioğlu, Hakan Cantınaz ve Kayhan Özcan ile bir araya gelen Başkan Ekinci, 2017 satışlarının beklenenin üzerinde bir artışla devam ettiğini ve bu nedenle kısa süre içerisinde yapılması öngörülen projeler için ayrılan 26 Milyon TL’lik yatırım bütçesinin iki katına yükseltilerek 52 Milyon TL’ye çıkartıldığını açıkladı.

Yatırımların kararlaştırılan öncelik sırasına göre yapılacağını belirten Ekinci; “Öncelikle Adana Hipodromuna 384 yeni Ahır yapıp, İstanbul’dan da 70 Prefabrik ahır götürerek 2018 yılı için Adana’daki ahır sıkıntısını tamamen ortadan kaldıracağız. Toplam 444’ü bulacak bu ahırlar yıl bitmeden hizmete girmiş olacak.

İstanbul için önceliğimiz ise sentetik pistte olacak. Pisti tamamen altyapısı ile birlikte yeniden yapacağız. Yenileme çalışmasının 12 Kasım – 20 Aralık 2017 tarihleri arasında bitirilmesini planlıyoruz. Her şey istediğimiz gibi giderse 8 Ocak 2018 tarihinde atlarımız yenilenmiş sentetik pistte start almaya başlayacaklar.

Bu arada 8.000 tonluk mevcut sentetik malzemenin 3.500 tonunu Veliefendi Hipodromu Ahırlar Bölgesindeki çeşitli alanlarda kullanmayı planlıyoruz. Kalan kısmın ise diğer şehirlerdeki idman pistlerinde kullanılıp kullanılamayacağını araştırıyoruz.

Veliefendi Hipodromunda Genel Müdürlüğün hemen yanında bulunan ve At Sahipleri Otoparkı ve Hipodrom Müdürlüğü Araç parkı olarak kullanılan bölümü elden geçirip daha kullanışlı bir otopark haline getireceğiz.

At Şehri projesi ile ilgili çalışmalar da son derece olumlu bir şekilde devam ediyor. Bu projenin bir Devlet Projesi olması için partnerlerimizle birlikte çok ciddi çaba harcıyoruz. Bunun için Hasdal’daki çok büyük bir arazi üzerinde projeler hazırlanıyor. Bu proje hayata geçtiği zaman içinde uzun yıllardır özlediğimiz idman pistine kavuşmuş olacağız. Bu idman pistinde büyük ekürilere ve çok sayıda at idman eden önemli antrenörlere blok şeklindeki ve önünde kendisine ait gezinti alanları olan ahırları teslim etmeyi planlıyoruz.” dedi.

Son DüzenlenmeÇarşamba, 13 Eylül 2017 15:40

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık