Menu

ABUŞ’tan 23 Nisan Kutlaması… Özel

20 Nisan 2018 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan G3/DHT 23 Nisan Koşusunu, Z.Ahsen Kurum’un sahibi ve yetiştiricisi, Süleyman Karagöz’ün menajeri, Ziya Ustaoğlu’ın ise antrenörü olduğu Abuş (8yş aa Dayıbey - Ahunaz, Alkuruş 13), jokeyi Uğur Polat ile kazandı.

1400 Metre çim pistte gerçekleşen 145.000 TL ikramiyeli koşuda 4 ve yukarı yaşlı 11 safkan Arap atı birincilik mücadelesi verdi. 2015 yılından itibaren bu önemli koşuda sürekli olarak boy gösterip bu sene ilk kez kazanmayı başaran Abuş, son düzlükteki güçlü sprinti ile sonucu lehine çevirdiği yarışta kariyerinin ikinci Grup koşu galibiyetine imza atarken, aynı zamanda kazancını da 1.237.850 TL’ye yükseltti.

Grubun istikrarlı ve başarılı safkanlarından Batmanaslanı (Tamerinoğlu), startla birlikte üçüncü sırada götürdüğü yarışta az farkla yine çok başarılı bir ikincilik elde ederken, son virajı neredeyse en geri döndüğü yarışta düzlük ortasında yer bulmakta zorlanıp, sonlarda en dış kulvardan yaptığı ataklarla koşunun büyük favorisi Cankardeşler (Yalaz), üçüncü, İzmir’in formda kısrağı Patroniçe (Turbo) ise dördüncü oldu.

Koşu sonrasında yapılan törende kazanan atın sahibi TJK Asli Üyesi Z.Ahsen Kurum’a kupasını TJK Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Yücetürk verdi. Kupa törenine 23 Nisan nedeniyle TJK’nın misafiri olarak Veliefendi Hipodromuna gelip çeşitli dans gösterileri yapan geleceğimizin umudu çocuklarımız da katıldı.

 

 

Son DüzenlenmeCuma, 20 Nisan 2018 21:54

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık