Menu

Dubai Karnavalı Başlıyor… Özel

2018 Dubai World Cup Carnival (DWCC) 11 Ocak Perşembe günü başlıyor. 10 yarış günü sürecek karnaval boyunca thoroughbred’lere 61, safkan Arap atlarına 4 açık koşu düzenlenecek. Bu koşularda 10.870.000 dolar ikramiye dağıtılacak.

Dubai’deki 2018 uluslararası yarış sezonu 31 Mart Cumartesi günkü Dubai World Cup ile sonlanacak. Son gün yarışlarındaki toplam 9 koşuda, 30 milyon dolar ikramiye dağıtılacak ki bu dünyanın en yüksek ikramiyeli yarış günü anlamına geliyor.

11 Ocak Perşembe programında, birisi safkan Arap atlarına olmak üzere toplam 7 koşu var ve dağıtılacak ikramiye tutarı 1.100.000 doları buluyor. Günün koşularına ilişkin bilgiler şöyle:

1.Koşu: Safkan Arap atlarına ait Al Makdoum Challenge R1 günün ilk mücadelesi olarak koşuluyor. Nahyan Ekürisi temsilcilerinden RB Torch ile USA’da koştuğu kum pist koşularında başarılı sonuçlar alan Paddy’s Day sivrilen isimler. Arap atçılığında da iddialı Hamdan Ekürisi safkanlarından Bon Baiser De Faust iyi sonuç alabilir.

2. Koşu:İki sezondur G1 Al Quiz Sprint’te başarılı koşularını izlediğimiz Ertijaal günün en güvenilir favorilerinden birisi olacak. Hit To Bid ve Final Venture altılının ilk ayağındaki sürpriz arayanların tercihleri olabilir.

3.Koşu:Hamdan Ekürisinin Etijaah ile öne çıktığı 1900 metrelik handikap koşuda, Active Sprint de iddialı görünen bir başka isim. Kempton’da başarılı yarışlar yapan Ply ve ekürileri Frankyfour fingers ile Storm Belt sürpriz şansı olan isimler.

4.Koşu: Bu yıl G3 düzeye yükseltilen çim pistteki 1800 metrelik Singspiel Stakes’e Godolphin Ekürisi ağırlığını koyacağa benzer. İngiltere’de G1 mücadelelere katılan Benbatl ve Meydan Hipodromu’nun akılda kalıcı isimlerinden Emotinless favoriler. Mike De Cock’un çalıştırdığı Sanshaawes, sharpolo ve Light The Lights çok at yazacakların tercihleri olmalı.

5.Koşu: Günün en önemli mücadelesi G2 Al Maktoum Challenge R1’de geçtiğimiz yılın UAE Derby galibi Thunder Snow favori. Long River ve ekürisi Heavy Metal ile Dubai’de iyi yarışlar yapan North America daha sonra düşünülmeli.

6.Koşu: Bu koşuda beş safkanla temsil edilen Godolphin Ekürisi’nden Bravo Zolo ve Mike De Cock’un iyi bir yarış beklediği Suyoof mücadelesi birinciyi belirleyebilir. Noah From Goa, Key Storke ve Rehana göz ardı edilmeyecek isimler.

7.Koşu: Çim pistteki 2410 metrelik handikap koşuda denk safkanlar start alıyor. Waneta’nın kazandığı Trakya koşusunda üçüncü kalan Best Solution performans olarak ağır basıyor. Godolphin Ekürisi Prize Money ve Gold Star’la da koşuya ağırlığını koyacak. Primero İngiltere’de iyi yarışlar yapan bir isim, Dubai’de ses getirebilir.  

Son DüzenlenmeÇarşamba, 10 Ocak 2018 17:07

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık