Menu

Veliefendi’de bir Okul... Özel

Uzun zaman önce verdiğim bir sözü yerine getirmek üzere 29 Kasım Salı günü TJK Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezini ziyarete gittim. Doğrusunu söylemek gerekirse başlangıçta uzun bir ziyaret olacağını planlamamıştım. Yarım saatlik bir ziyaretle hocalarımızın ve çocuklarımızın gönlünü almaktı niyetim. Ama öyle olmadı…

Başta Müdire Zeynep Haldan hanımefendi olmak üzere, Müdür Yardımcısı Bercis Merdanoğlu, Aykut, Ömer ve tabi ki Davut Hocanın sıcak ve samimi ev sahipliğinin yanı sıra öğrenci kardeşlerimin de ilgi ve alakası, tahminimden çok daha uzun bir süre tuttu beni Okulda… O nedenle en sonunda söylemem gerekeni en başında söyleyeyim;

Başta öğrencilerin aileleri olmak üzere camiamızda hiç kimsenin gözü arkada kalmasın. Bilin ki çocuklarımız emin ellerde…

Abartısız söylüyorum gerçek bir aile ortamı sıcaklığında eğitim alıyorlar. Sabahın erken saatlerinden akşamın geç saatlerine kadar, Müdüründen tutunda Okulun temizlik işlerini üstlenen çalışanlarına kadar herkes çocuklar için seferber olmuş durumda. Dolayısıyla bu mutlu ve huzurlu aile ortamı inanıyorum ki yakın gelecekte okulun başarısını da önemli ölçüde yükseltecek.

Hemen yanı başımızda duran, neredeyse her gün önünde geçtiğimiz bu eğitim ocağını lütfen camia mensupları da sık sık ziyaret etsin. Merkezin kapıları herkese açık… Girin bakın, nasıl bir eğitim hayatı var kendi gözlerinizle görün… İnanın bugüne dek okulla ilgili düşünceleriniz değişecek. Tıpkı benim gibi okulun kısa zamanda ne denli aşama yaptığına şaşıracak ve mutlu olacaksınız.

Zeynep Müdürden ve hocalardan yapılan çalışmalarla ve verilen eğitim ile ilgili pek çok şey dinledim. Okulun Uluslararası bir federasyona katıldığını ve hatta Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlendiğini öğrendim. Gelecek dönemde yapılacak olan çalışmalarla ilgili bilgiler aldım. Bunların hepsini bu köşeden bir kalemde paylaşabilme imkanım yok ama zaman içerisinde sizlerle elbette paylaşacağım.

Gelelim geleceğin jokeyleri ile ne konuştuğumuza…

Onlara kısa zamanda çok şey söylemeye gayret ettim. Hepsi olmasa da umarım söylediklerimin bazıları kulaklarına küpe olacaktır. Çünkü içlerinde gerçekten söyleneni, anlatılanı hemen kavrayan, bu kısa söyleşiden kendine çıkarımlar yapan çok zeki ve yetenekli çocuklar vardı.

Yeteneğin ve kabiliyetin bu meslekte çok önemli olduğunu ama her şey olmadığını söyledim onlara…

Başarılı olanların ‘neden başarılı olduklarını’ anlatmaya gayret ettim.

İleride Yarış Camiası, At Yarışı Basını, Hakemlik Müessesesi ve Yarışseverler ile nasıl ilişkiler kurmaları gerektiğini anlattım.

Ailelerinin bu ilişkilerde nerede durmaları gerektiğinin altını çizdim.

Enternasyonal bir iş yaptıklarını, yabancı dil konusunun ne denli önemli olduğunu ısrarla vurguladım.

Bir Aprantinin, bir Jokeyin, Camia mensuplarının ve yarışseverlerin arasında nasıl dolaşması, kılık kıyafetlerinin nasıl olması gerektiğinden, insani ilişkilerin öneminden bahsettim.

Siz sakın Jokey Odalarında sigara içen sporculardan olmayın dedim…

Atları dövmeyin, onları her zaman sevin dedim…

Doğru insanlarla arkadaşlık yapın, doğru menajerler seçin dedim…

Bunun gibi daha neler neler…

İnşallah okyanus sahillerindeki deniz yıldızları misali en azından bir ikisi için faydalı olmuştur.

Bu vesileyle misafirperverliklerinden ve çocuklarımıza yaptıkları hizmetlerden dolayı başta Zeynep Hanım olmak üzere Apranti Eğitim Merkezindeki tüm hocalara ve çalışanlara teşekkür ediyor, görevlerinde kolaylıklar diliyorum.

Son DüzenlenmeÇarşamba, 30 Kasım 2016 13:54

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık