Menu

NATIVE KHAN Yavrularında Belirgin Karakteristikler Özel

Aracı ekürisinin yurt dışına başarılı yarışlarını müteakip ülkemiz yetiştiriciliğine kazandırdığı Native Khan’ın ilk iki jenerasyon taylarında, sınıf koşu performansı elde eden isimlere göz attığımızda belirgin karakteristikler dikkat çekici.

Her şeyden önce ilk iki sene ki ürünlerinde iki yılda üst seviyede tay verdi ve ikisinin de aynı anne hattından olduğunu görmekteyiz.

Bakıldığında Entreprenur - Sir Tristam - Nureyev bahse konu iki isim olan Gazibora Khan ve Miss Planet de ortak kısrak babaları ve tabi ki ikisi de aynı anne neslinden.

Tomiris ve White Fire gibi sınıf koşu galibi yavrularında kısrak babaları Common Grounds ve Selkirk olmakla birlikte, her ikisinin de Sharpen Up hattından olması ilginç bir başka husus.

Yine bir başka sınıf koşu galibi Zippy ve ikincisi As Me Fly’ın kısrak babalarının Royal Abjar olduğunu görmekteyiz.

Royal Abjar’ın baba kardeşleri Mr.Greeley ve Grand Slam de, Native Khan’ın sınıf koşu performanslı taylarından Manticore ve Tatarınoğlu’nun da kısrak babalardır.

Toparlayacak olursak, Royal Abjar, Mr.Greeley ve Grand Slam’in babaları Gone West’dir.

O zaman akıllara bir soru geliyor; Gone West ne, Sharpen Up ne?

Son DüzenlenmeCumartesi, 18 Kasım 2017 17:55

2 yorum

  • ibarhim kk
    ibarhim kk Cumartesi, 09 Aralık 2017 12:43 Yorum Linki

    Native Khan,ın anne hattı üzerindeki bu yazdığım yazdığım aygırların hepsi "KENDOR,KENMARE,KALDOUN,CARO,KALAMOUN " grup koşu kazanmış aygıların hepsi kır olması ve NORTHERN DANCER hattından gelmemesi ve diğer aygırların NASRULLAH patentli olması bu pedigriyi başarılı yaparmı NATIVE KHAN anne hattı hakkında görüşleriniz nedir? anne hattı babaları incelemek gerekirmi ?

  • Fuat Mert Kaya
    Fuat Mert Kaya Cumartesi, 18 Kasım 2017 21:11 Yorum Linki

    Native dancer gibi gozukuyor sorunuzun cevabi

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık