Menu

FARKLI ANALİZ'in Güzelliği Özel

Normalde nadiren televizyon seyreden biriyim. Akşamları da seyretmeyi sevmiyorum, zira bilinç farkında olsanız da olmasanız da gelen tüm datayı hard diske kaydeder!

Bu tutumum Farklı Analiz programı içinde geçerli idi, ta ki İmparator ve Atahan kardeşimiz program katılımcıları olana değin.

Aslında bu programı da son iki haftadır seyredebildim sadece. Dün akşam oturduğumda uykum vardı ve biraz da zorlayarak oturdum. Ama program bittiğinde yeni uyanmış gibi zindeydim!

İmparator Süleyman Akdı programın dinamosu gibi adeta. Tecrübe, bilgi ne ararsan var.

Dünya güzeli Atahan kardeşimiz her zaman pozitif, yapıcı ve birleştirici bir misyonda, iyi ki var!

Program sunucu Enver kardeşimiz de bu iki usta arasında ritmi çok ahenkli ayarlıyor, kolay değil böyle iki ustanın yanında olmak, adamı çırak çıkarırlar vallahi!

Enver’e şunu söylemek isterim; özellikle klasik koşular içeren programlar öncesinde Akdı’nın geçmişteki bu yarışlardaki kazandığı, kaybettiği koşulara göz atsın derim. Bunun semeresini programda görür bence.

Normalde Eşimin Gazi Koşusu dışında çok ilgisini çekmez yarışlar ve dün gece program bittiğinde; çok güzel bir program oldu, ben bile sonuna kadar seyrettim dedi!

Aynen de böyle oldu bence de ve programın sonunda İmpator’un anlattığı, mesleği;  ata sevgi aşılamak olan kızın hikayesi müthişti tek kelime. Hani bir yaşıma daha girdim derler ya, aynen öyle bir his oldu bende.

İnsan olmanın erdemini tattım o anda ve bu tek kelime ile bir meditasyon hali oluşturdu. Yazının üçüncü paragrafında ifade ettiğim “yeni uyanmış gibi zinde” olma hali de bunun bir türevi idi zaten. Katkı yapan herkese çok teşekkürler.

Son DüzenlenmeÇarşamba, 16 May 2018 10:56

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık