Hakeem temsilcisi klas tay, Tay Deneme için Jokeyini buldu…

Yarış hayatına geçen sene 2 yaşlı olarak çim pistte üçüncü olduğu Şartlı-1 mücadele ile başlayıp ardından Eylül ayından itibaren sentetik pistte çok başarılı bir kış sezonu geçiren Bayram Çelik ekürisine ait klas 3 yaşlı erkek tay My Private (Hakeem), 15 Mayıs 2023 Pazartesi günü koşulacak Erkek Tay Deneme klasiğinde piste jokey Hışman Çizik ile çıkacak…

A3 İzmit Koşusunda ilk kez Kartepe Hipodromunda start alıp mücadeleden ikincilikle ayrılan My Private, daha sonra İstanbul sentetik pistinde start aldığı A3 Mevlana Koşusunu Sound Of Summer, Gracias Sinyor ve White Khan’ın önünde kazanıp son olarak çim pistten sentetik piste alınan A3 Preveze Koşusunda ise Bright Fire’ın arkasında ve Cosmic Kid’in önünde ikinci oldu.

My Private

Menajer değişikliğine giden ve bu sene çok farklı at binip elde ettiği başarılarla dikkatleri üzerine çekmeyi başlatan yetenekli Hışman Çizik, daha önce bu klasik koşuda ilk kez 2019 yılında at binmiş ve Kenobi ile Yamanlarbeyi ve Akgün’ün arkasında üçüncülük elde etmişti.

2020 yılında Kingsman ve 2021 yılında Berken ile beşincilik elde eden genç jokey, geçen sene ise Zorro ile mücadeleden dördüncü olarak ayrılmıştı.

Hışman Çizik ve Menajeri Abdül Işıldak

 

News Reporter

2 thoughts on “Hakeem temsilcisi klas tay, Tay Deneme için Jokeyini buldu…

  1. ‘Kenobi ile Yamanlarbeyi ve Akgün’ün arkasında ikincilik elde etmişti’ ne demek Türkçe de anlayamadım? Kenobi isimli ata biniyor ve yamanlarbeyi(1.at) Akgün (2.at) arkasında nasıl ikinci olabiliyor??

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir