Halide Edip Adıvar Koşusu’nu TAÇSER kazandı
TAÇSER (Gökhan Kocakaya) – Halide Edip Adıvar Koşusu 2018

Savaş cephesinde Mustafa Kemal Atatürk’ün yanında görev alan ünlü Türk edebiyatçısı, Halide Edip Adıvar adına 19 Ağustos 2018 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen G3/DHT/D koşuyu, Nimet Arif Kurtel’in sahibi, Anadolu Tarım İşletmesi’nin yetiştiricisi ve Cuma Demir’in antrenörü olduğu Taçser (4y kk Tamerinoğlu – Yazgünü, Halid), son haftaların formda jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

TAÇSER ve Gökhan Kocakaya

4+ yaşlı safkan Arap atlarına mahsus 1900 metre çim pistteki koşuda son düzlüğe kadar orta grupta yer alan Taçser, düzlükte pistin tam ortasından yaptığı ataklarla son 200’de yarışa hakim olup son metrelerde dışından yüklenen Amankaya’nın ataklarına cevap vererek yarım boy farkla ve 2’07”40’lık derecesi güzel bir galibiyet elde ederken, aynı zamanda kariyerinin ikinci Grup koşu birinciliğine de imza atmış oldu. Başarılı bir ikincilik elde eden Amankaya (Kafkaslı)’nın 1 boy arkasında Sanberk (Altaha) mücadeleden üçüncü, Umutçiçeği (Tamerinoğlu) ise dördüncü olarak ayrıldı.

Koşunun ardından düzenlenen törende, kazanan atın sahibi Nimet Arif Kurtel‘e plaketini, Halide Edip Adıvar’ın torunu Ömer Sayar verdi. Törene TJK Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Yücetürk, Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner ile davetliler de katıldı.

2018 Halide Edip Adıvar Koşusu Kupa Töreni
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.