HALİS KARATAŞ Dişi Tay Deneme için kararını verdi!

Şampiyon jokey Halis Karataş, 15 Mayıs 2022 Pazar günü koşulacak yılın ilk klasik mücadelesi olan G1 Dişi Tay Deneme Koşusu için kararını verdi.

Halis Karataş

Son dönem Kurtel Ekürisi ile yaşadığı anlaşmazlıklarla gündeme gelen sihirbaz lakaplı efsane jokeyin, Dişi Tay Deneme Koşusunda Love Is Good (New Bay) isimli dişi taya bineceği öğrenildi.

15 Nisan 2022 Cuma günü Bursa Osmangazi Hipodromunda 1500 metre çim pistte koşulan Kv-6 Bursa Emniyet Müdürlüğü Koşusunu kazanan Love is Good, bu performansı ile Dişi Tay Deneme Koşusuna göz kırpmıştı.

Ali Çapacı’nın sahibi ve yetiştiricisi, Mehmet Emin Avcı’nın ise antrenörü olduğu dişi tay, erkek rakiplerinin de start aldığı mücadeleyi 1’30”61’lik bir derece ile kazanırken dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

3’te 2 yaptı…

Yarış hayatına 2 yaşlı olarak geçen senenin bitimine kısa süre kala 13 Aralık 2021 Pazartesi günü başlayan ve Bursa’da 1200 metre kum pistteki maiden mücadeleyi Snow Bird’ün arkasında ikinci olarak tamamlayan dişi tay, bu sene ilk olarak 28 Şubat 2022 Pazartesi günü yine Bursa’da ve 1300 metre kum pistteki maiden koşuda boy gösterdi ve 1’20” 96 yaptığı bu mücadeleyi en yakın rakibinin 10 boy önünde kazanarak maidene veda etti.

Koştuğu iki maiden yarışın ardından Kv-6 Bursa Emniyet Müdürlüğü Koşusuna gelen Love Is Good, aynı zamanda çim pistteki ilk sınavı olan mücadeleyi harika bir performans sergileyerek 1.5 boy farkla kazanırken, Mayıs ayında İstanbul’a rahatlıkla gelebilecek bir performansı da ortaya koymuş oldu.

Love is Good (Mertcan Çelik)

Annesi Tattersalls’dan 6.000 £’a alındı…

Love Is Good’ın annesi Dawn Dew (Montjeu), 2018 yılında İngiltere Tattersalls Satışlarından Turquoise Bloodstock Agency (Kayhan Özcan) tarafından Çapacı Ekürisi adına 6.000 £ alınmıştır. Almanya’da 2 yarış kazanan Dawn Dew, aynı zamanda G3 ikincisi bir kısraktır.News Reporter

2 thoughts on “HALİS KARATAŞ Dişi Tay Deneme için kararını verdi!

  1. Atahan abi jokey Gökhan Gökçe tay deneme koşularında at binecek mı? Bilgin varsa paylaşabilir misiniz?? İyi günler .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.