HAMASET birincilik serisini 5’e çıkarttı…

25 Aralık 2021 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1500 metre kum pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 Koşuyu, Erkutay Özyurteri’nin, Hakkı Özyurteri’nin yetiştiricisi ve Emin Karataş’ın antrenörü olduğu Hamaset (2y de El Corredor – Reemeya, Bernardini), jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Ascot (Mendip) elde ederken, mücadeleden Gold Design (Violence) üçüncü, Black Lion (Sydney’s Candy) dördüncü, Dispergatör (General Quarters) ise beşinci olarak ayrıldı.

Hamaset (Ahmet Çelik)

Ağustos ayından bu yana geçilmiyor…

Yarış hayatının 7’inci startında 5’inci birinciliğini elde eden Hamaset, Ağustos ayından bu yana Ankara ve Adana’da start aldığı 5 yarışlı da kazanarak önemli bir başarıya imza attı.

Adana’da sezonu Kv-9 galibiyetiyle açan klas tay, 20 gün aradan sonra bu defa A3 sınıfında bir galibiyete imza atarak, hem birincilik serisini sürdürmeyi başardı, hem de kariyerinin ilk Grup koşu birinciliğini elde etti.

Startla birlikte 4 tayın öndeki liderlik mücadelesine dış kulvardan katılan Hamaset, 1000 direği geçilirken rakiplerine liderliğini kabul ettirdi ve koşuyu forse etmeye başladı. 800 ve 600 startlarını da önde geçip son düzlüğe dışındaki Dispergatör’ün 1 boy önünde lider çıkan safkan, 400’de bir ara yakalanır gibi olduysa da temposunu hiç düşürmedi ve sonlarda bariyer dibinden atak yapan Ascot’un ataklarına aynı şekilde karşılık vererek 1.5 boy farkla 1’33”56’lık derecesi ile birinciliğe uzandı.G1 galibi Hasafet’in anne kardeşi…

Kum pistte 5, çim pistte 1 kez finiş çizgisini önde geçerken özellikle son 5 yarışında sergilediği parlak performansla klas bir tay olduğunu ispatlayan Hamaset, 2022 aşım sezonunda aygırlığa başlayacak olan ve kariyeri boyunca G1 TJK Koşusu başta olmak üzere sayısız Grup koşu birinciliği ve 3.7 Milyon lira kazanç elde eden Hasafet (Youmzain)’in anne kardeşidir.

A3 galibi Hasanet (Offlee Wild) ile başarılı safkanlar Popular City ve Afbri’nin de anneden kardeşi olan Hamaset, güçlü kan hattı ile 3 yaşlılığında da adından söz ettirmesi beklenen taylardan biridir.

News Reporter

1 thought on “HAMASET birincilik serisini 5’e çıkarttı…

  1. Çelik’ler yetmedi bir de başımıza Demir’ler çıktı. Lions Rose gibi grupta kazanmaya en yakın atı yarışseverlerin para bağladığı at net ve iddialı konuşuyorum, bilerek ve isteyerek çok gerilerde bırakıp geç sprinte kakan ve yarışı kaybeden N.Demir’e hakkım haram zehir zukkum olsun. Halis Karataş Sadettin Boyraz gibi jokeyler bu mesleği bırakırsa bu apaçiler bize altılı felan göstermezler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir