Harem Koşusunda PERİ LİNA’dan Türkiye Rekoru…

7 Ekim 2018 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda 3 ve yukarı yaşlı 9 safkan İngiliz kısrağının katılımı ile gerçekleşen G1/D Harem Koşusunu, Fedai Kahraman’ın sahibi ve yetiştiricisi, Eser Yeşil’in menajeri ve Hasan Boyraz’ın ise antrenörü olduğu, yılın başarılı 3 yaşlı dişisi Peri Lina (Falco – Efisia, Efisio), jokeyi Ahmet Çelik ile 2100 metre çim pistte 2’06”90’lık yeni Türkiye rekoru olan şahane derecesi ile kazandı.

PERİ LİNA (Ahmet Çelik)

Kısrak ve Karadeniz Koşuları galibiyetine Harem Koşusunu da ekleyerek bu seneki üçüncü G1 galibiyetine imza atan başarılı kısrak, kariyerinin 12’nci startında 7’nci birinciliğini elde ederken kazancını da 2.335.600 TL’ye yükseltti.

Son virajı en arka grupta dönmesine rağmen özellikle düzlüğün son yarışında önde tek başına kalarak rahat bir galibiyete imza atan Peri Lina’nın ardında ikinciliği bir ara 300’de kazanacakmış görüntüsü veren Miss Helin (Bin Ajwaad) elde ederken, mücadeleden Misae (Unaccounted For) üçüncü, Tatvan İncisi (Scarface) ise dördüncü olarak ayrıldı.

Koşunun ardından düzenlenen kupa töreninde kazanan atın sahibi Fedai Kahraman’a kupasını TJK Genel Saymanı Adil Mert Kaya verdi. TJK Asli Üyesi Tarık Aydın ise safkanın antrenörüne vekaleten Kadir Kıygır’a ve safkanın başarılı jokeyi Ahmet Çelik’e birer plaket takdim etti.

Kadir Kıygır, Fedai Kahraman, Ahmet Çelik, Adil Mert Kaya ve Tarık Aydın

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

News Reporter

1 thought on “Harem Koşusunda PERİ LİNA’dan Türkiye Rekoru…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir