HASAFET Ankara’da zorlanmadı!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı adına 17 Ekim 2019 Perşembe günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A3 koşuyu, Hakkı Özyurteri’nin sahibi ve yetiştiricisi, Emin Karataş’ın ise antrenörü olduğu Hasafet (5y da Youmzain – Reemeya, Bernardini), jokeyi Akın Sözen ile kazandı.

Hasafet (Akın Sözen)

6 safkanın katılımı ile 1900 metre çim pistte koşulan 143.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda startla birlikte başa çıkan Hasafet, bir daha liderliği hiçbir rakibine vermedi ve kolay bir tempoda düzlükte rakiplerine 8 boy fark yaparak 1’55”88’lik derecesi ile birinciliğe uzandı. Düzlüğü rakibinin arkasında dönmesine rağmen farkı kapatmayı başaramayan Runner Bull (Victory Gallop) mücadeleden ikincilikle ayrılırken, bu safkanın 3 boy gerisinde Kreacher (Dehere) üçüncü, onun da 4 boy arkasında Always Forth (Win River Win) dördüncü oldu.

39’uncu startında 11’inci kez finiş çizgisini önde geçen Hasafet, kariyerinin 5’inci Grup galibiyetine imza attığı mücadelede, Ankara’da 1900 metre çim pistteki 4’üncü birinciliğini elde ederken, kazancını da 2.413.375 TL’ye yükseltti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

2 thoughts on “HASAFET Ankara’da zorlanmadı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir