Hasan Basri Karabucak Kupasına JAWINGER ambargosu

02 Aralık 2023 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1900 metre kum pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G3 Hasan Basri Karabucak koşusunu, Tuğba Yücelenmiş’in sahibi olduğu, Saraçoğlu Hay. Tar. Gıd. İnş. Tur. Ltd. Şti. tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Nurullah Esen’in yaptığı Jawinger (5y dg Smart Robin – Trace, Mountain Cat) jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini King Berkay (Bosporus) elde ederken, Zolo Muum (Papa Clem) üçüncü, Altınsima (Kırdemirkır) dördüncü, Şanlıtay (El Corredor) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Üst üste beşinci birincilik…  

Adana’da son kazandığı Kv-8 Taşköprü koşusu sonrası buraya yine çok iyi durumda gelen Jawinger, iyi uyum sağladığı jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde koşuyu orta grupta takip edip, düzlükten sonra yapmış olduğu ataklarla öndeki King Berkay’ı 200’de yakaladı ve onunla giriştiği mücadeleyi son metrelerde lehine çevirmeyi başarırken, hem geçen yıl kazandığı bu koşuyu tekrar kazanmasını bildi, hem de üst üste beşinci birinciliğine imza atmış oldu.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir