HASAN IN MY HEART’dan ilk Kısa Vade galibiyet…

5 Eylül 2022 Pazartesi günü Elazığ Hipodromunda 1600 metre kum pistte koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus Kv-6 Prof. Dr. Mustafa Temizer koşusunu, Hikmet Çelik’in sahibi olduğu, Mahmut Çelik tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Vedat Önder’in yaptığı Hasan In My Heart (4y ka Şimşeğinoğlu – Hülyacan, Ağabatur) jokeyi İsa Akyavuz ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Çaptuğ (Son Martı) elde ederken, Sonatmaca (Sonalp) üçüncü, Sonateş (Ateştopu) dördüncü, Hilvanlıoğlu (Şimşeğinoğlu) beşinci olarak pistten ayrıldı.

11’inci yarışında 7’inci galibiyet…

Dokuz ay aradan sonraki ilk startını kazanarak pistlere dönen Hasan In My Heart daha sonra start aldığı koşudan dördüncülükle ayrılmıştı. Bugün iyi bir start çıkışı sonrası aldığı liderliği aynaya kadar kolayca korumayı başaran safkan bu yılki üçüncü startında ikinci birinciliğini elde ederken yarış hayatındaki 11’inci koşusundaki 7’inci birinciliğine imza atmış oldu.

Toplu bir çıkışla birlikte dış kulvardan atak yapan Hasan In My Heart liderliği aldı. İkinciliğe Yılmababa girerken daha sonra İpman ve Hilvanlıoğlu sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de Hasan In My Heart liderliğini korurken yine ikincilikte Yılmababa daha sonra Hilvanlıoğlu şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Hasan In My Heart halen lider, ikincilikte Yılmababa ve içinde Sonatmaca sırası ile düzlüğe çıkıldı. 400’de 3-4 boy farklı liderliğini Hasan In My Heart liderliğini korurken ikincilik mücadelesi Sonatmaca, Sonateş ve Çaptuğ arasında sürerken sonlarda farkı daha da açan Hasan In My Heart 6 boy farkla ve 1’56″98 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Hasan In My Heart (İsa Akyavuz)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir