Hatice Celaloğlu Kupası FLASHING GIRL’ün…

20 Nisan 2022 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2100 metre sentetik pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Dişi İngiliz atlarına mahsus KV-7  Hatice Celaloğlu Koşusunu, Yakup Elğaç ve Fatih Çiftçi’nin sahibi, Yavuz Çiftçi’nin yetiştiricisi ve Mehmet Hanifi Elğaç’ın antrenörü olduğu Flashing Girl (8y ak Luxor – Umutlu, Strike The Gold), jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Sensizim (Zoffany) elde ederken, mücadeleden Real Patek (Victory Gallop) üçüncü, Mala Moja (Kaneko) dördüncü, Hard Off Hüsne (Luxor) ise beşinci olarak ayrıldı.

Flashing Girl (Özcan Yıldırım)

9 ay sonra gelen birincilik…

Yarış hayatının 63’üncü startında 23’üncü birinciliğini elde eden Flashing Girl, Temmuz 2021’de kazandığı Santalin Koşusundan 9 ay sonra özlediği birinciliğe Hatice Celaloğlu Koşusunda ulaşırken, 2’10”21’lik derecesi ile daha önce 2020 yılında üçüncü olduğu koşunun bugüne kadar ki en iyi derecesini gerçekleştirdi.

Startla birlikte öndeki tempoya uymayıp grubun ortasında ve bariyer dibinde sekizinciliğe yerleşen safkan, son viraj dönülünceye kadar bu pozisyonunu korumayı tercih etti. Düzlüğe çıkılır çıkılmaz jokeyinin dış kulvarı tercih etmesi ile önü açılan ve 400 direği geçilirken etkili sprintine başlayan Flashing Girl, 200 direği gelmeden gruba hakim oldu ve bundan sonraki metrelerde farkı açacakmış gibi bir görüntü sergilerken, 200’den sonra yüklenen Sensizim’den gelen etkili sprinte cevap verip yarım boy farkla da olsa birinciliğe uzanmasını bildi.News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.