ERTEMİZ’den 2018’de ilk Birincilik…

Toplumumuzda organ bağışı bilincinin gelişmesi amacıyla 3 Ağustos 2012 tarihinde kurulan Hayata Bağış Derneği adına 2 Kasım 2018 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen, 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus KV-7/DHÖW Hayata Bağış Derneği Koşusu‘nu, Tarkan H. Onar‘ın sahibi, Karacabey Tarım İşletmesi’nin yetiştiricisi ve Halis Yıldız’ın antrenörü olduğu Ertemiz (5y de Demirkazık – Kafkas Kızı, Caş), jokeyi Özcan Yıldırım ile 1900 metre çim pistte 2’07”42’lik bir derece gerçekleştirerek kazandı.

Bu sene ilk kez finişi önde geçerken kazancını da 1.067.550 TL’ye yükseltip Milyonerler Kulübünün yeni üyesi olan Ertemiz’in ardında ikinciliği Kazdağı (Kaizbert) elde ederken, mücadeleden Sinanlı (Bilgin) üçüncü, son atakları ile Gökkale (Bilgin) ise dördüncü oldu.

Ertemiz (Özcan Yıldırım)

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi Tarkan H. Onar‘a kupasını, Hayata Bağış Derneği Başkanı Dr. Hüseyin Yıldırımoğlu verdi. Törene, TJK Genel Sekreteri Sadettin Atığ, Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner, Hayata Bağış Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ve misafirler de katıldı.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir