H.R.Gözlükçü Kupası baş farkı ile BERKENİN KIZI’nın…

30 Ekim 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı Arap Dişi taylarına mahsus G3 Hazım Rıza Gözlükçü koşusunu, Fatih Kuru’nun sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü İbrahim Bekiroğulları’nın yaptığı Berkenin Kızı (3y ad Kaizbert – İpekela, Haberbatur) değişen jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Kurşunili (Silah) elde ederken, Büyük Yıldız (Uçanoğlu) üçüncü, Selcan Hatun (Turbo) dördüncü, Aydost (Toşur) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Üçüncü Grup galibiyeti…

G1 Cahide koşusu galibiyeti sonrası katıldığı G1 Haralar koşusunda da başarılı bir performans sergileyerek erkek rakiplerinin yanında dördüncülük elde eden Berkenin Kızı, Ayhan Kurşun’un raporlu olması nedeni ile Halis Karataş ile ilk kez bir araya geldi. İyi start çıkışı sonrası önde giden rakibinin hemen arkasında bekleyen ve son düzlükten sonra aldığı liderliği sonlarda dışından kuvvetli gelen rakibine direnerek finişe kadar sürdüren safkan, bir baş farkı ile kazanmayı başararak kariyerinin üçüncü grup galibiyetini elde etmiş oldu.

Toplu bir çıkışla birlikte ortadan atak yapan Aden Perisi liderliği alırken ikinciliğe Berkenin Kızı girdi. Daha sonra Yeşilpınar ve Kurşunili sırası ile 1200 startı geçildi. 1000’de Aden Perisi liderliğini korurken yine ikincilikte Berkenin Kızı arkalarında Yeşilpınar ve Kurşunili ikilisi şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Aden Perisi az farkla lider, yine ikincilikte Berkenin Kızı daha sonra Kurşunili ve Yeşilpınar olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’de atak yapan Berkenin Kızı liderliği alırken dışardan Kurşunili’nin ve gerilerden Büyük Yıldız’ın atakları görüldü. 200’de Berkenin Kızı liderliğini korurken Kurşunili’nin çok kuvvetli atakları görüldü. Kurşunili sonlarda farkı oldukça azaltsa da koşuyu baş farkı ve 1’32″27 bitiriş derecesi ile kazanan Berkenin Kızı oldu.

Berkenin Kızı (Halis Karataş)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir