HEAD VORKER’dan ilk sınıf galibiyet…

23 Ekim 2022 Pazar günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1300 metre çim pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-8 İskenderun Belediyesi koşusunu, Atilla Seriner’in sahibi olduğu, Fevzi Yılmaz tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Erdal Gökçe’nin yaptığı Head Vorker (2y de Fast ‘N’ Famous – Mount Cavell, Vision And Verse) jokeyi Mehmet Salih Çelik ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Mountain (Halicarnassus) elde ederken, Yamaniko (General Quarters) üçüncü, Serseri Hat (Bushranger) dördüncü, Makawee (Victory Gallop) beşinci olarak pistten ayrıldı.

İlk sınıf galibiyet...

Yarış hayatına Ağustos ayında Ankara’da Şartlı-1 dördüncülüğü ile başlayan Head Vorker, Eylül ayında koştuğu iki maiden mücadeleyi ikinci olarak tamamlamış ve bu yarışların ardından Adana’ya geçmişti. Adana’da Ekim ayında çim pistte koştuğu maiden yarışı kazanan safkan, jokeyi Mehmet Salih Çelik idaresinde ikinci kez start aldığı Kv-8 mücadeleyi son düzlükte orta kulvardan yaptığı etkili sprint ile kazanırken kariyerinin ilk sınıf koşu galibiyetini elde etmesini bildi..

Toplu sayılabilecek bir çıkışla birlikte iç kulvardan atak yapan Serseri Hat ve dışındaki Nisanur Hatırası arasındaki mücadeleden az farkla Serseri Hat liderliği alırken üçüncülükte Yamaniko daha sonra Head Vorker sırası ile 1200 startı geçildi. 1000’de Serseri Hat liderliğini korurken ikincilikte Nisanur Hatırası daha sonra Head Vorker ve Yamaniko şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Serseri Hat halen lider, ikincilikte Nisanur Hatırası ve içinde Head Vorker daha sonra Yamaniko olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’de Serseri Hat liderliğini korumaya çalışırken dışından gelen Head Vorker ondan liderliği aldı. Gerilerden Yamaniko’nun ve dışından Mountain’in atakları görüldü. 200’de sonra Head Vorker rakiplerinin ataklarına başarılı bir şekilde karşılık vererek 1,5 boy farkla ve 1’16″85’lik bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Head Worker (Mehmet Salih Çelik)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir