Hem rekor kırdı, hem de bir ilki başardı!

13 Aralık 2020 Pazar günü Japonya’da da G1 koşu heyecanı yaşandı. 2 yaşlı 18 dişi tayın katıldığı G1 Hanshin Juvenile Fillies bu yıl 72. kez gerçekleştirildi. Hanshin Hipodromu’nun ev sahipliği yaptığı koşuyu bu yıl Kaneko Makoto Ekürisi’nin sahibi olduğu ve Naosuke Sugai’nın antrene ettiği Sodashi (Kurofune – Buchiko, King Kamehameha) jokeyi Hayato Yoshida ile kazandı.

1600 metre çim pistte koşulan G1 Hanshin Juvenile Fillies’i 1’33”10’luk bitiriş derecesiyle rekor kırarak kazanan Sodashi, aynı zamanda Japonya tarihinde G1 yarış kazanan ilk kır safkan oldu.

Sodashi

 

 

News Reporter

9 thoughts on “Hem rekor kırdı, hem de bir ilki başardı!

    1. Yazıları okumadan, videoyu seyredince böyle oluyor işte. İnsanlarımızda okuma eksikliği her alanda var. Resimlerine bakarak, kitap okudum diyenler var.

  1. Çok enteresan, nadir donlu bir at ! Kır değil resmen beyaz. annesi de annannesi de beyaz. 8 martta doğmuş birde 🙂 Her şeyi nadir çokta, sevimli Maşaallah. Bu yarışı 4 te 4 yaparak kazanmış namağlup bir de.
    Helal olsun.

  2. ”Japonya tarihinde G1 yarış kazanan ilk kır safkan oldu.”
    Bir yanlışlık olmasın ? Aynı gün HongKong da büyük yarışı kazanan japon safkanı da kır bir safkandı. Sodashi sanırım Albino

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir