HERMIONE GRANGER’den ikinci Grup zaferi…

16 Ekim 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda çim pistin ağır olması nedeni ile pist değişikliği yapılarak 1500 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz Dişi taylarına mahsus G3 Zühtü Erişen koşusunu, Tolga Karakartal’ın sahibi olduğu, Seval Alveroğlu tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü İbrahim Bekiroğulları’nın yaptığı Hermione Granger (3y ad Luxor – My Lady, Mujtahid) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Splendid (Luxor) elde ederken, Fluttershy (Hakeem) üçüncü, Lady Palpatine (Bushranger) dördüncü, Forlorn (Kaneko) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Sentetik’de 7’de 5 yaptı…

Sentetik pistte kazandığı A2 Kızkulesi koşusu sonrası bu koşuya da çok iyi durumda gelen Hermione Granger, son yarışlarında birlikte olduğu başarılı jokeyi Vedat Abiş idaresinde koşuyu önde giden rakibinin arkasında takip edip düzlükte ortadan yaptığı etkili sprint ile kazanırken, hem arka arkaya ikinci grup galibiyetini, hem de sentetik pistte start aldığı yedinci koşuda beşinci birinciliğini elde etmiş oldu.

Fluttershy’ın 5 boy geç başladığı koşuda ilk metrelerde atak yapan Karakraliçe liderliği aldı. İkincilikte Hermione Granger daha sonra Brodbeck ve Splendid sırası ile 1200 startı geçildi. 1000’de Karakraliçe az farkla liderliğini korurken yine ikincilikte Hermione Granger arkalarında Brodbeck, Forlorn ve Splendid şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Karakraliçe liderliğini korurken ikincilikte Hermione Granger daha sonra Forlorn, Brodbeck ve Splendid üçlüsü olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’de ortadan atak yapan Hermione Granger liderliği almaya çalışırken içeriden Splendid’in atakları görüldü. 200’de Hermione Granger liderliği alırken içinden Splendid atağa kalktı. Sonlarda farkı 1,5 boya kadar çıkaran Hermione Granger 1’29″90 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Hermiona Granger (Vedat Abiş)



News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir