Hipodromlarda her yer dezenfekte!

Dünyanın ve ülkemizin başına büyük bir bela olan Koronavirüs Salgını nedeniyle pek çok sektörde olduğu gibi 13 Mart 2020 tarihinden itibaren kapılarını dış dünyaya kapatan ve içinde yaklaşık 7000’e yakın safkanın bulunan Türkiye’deki 9 farklı hipodromda dezenfeksiyon çalışmaları olanca hızıyla devam ediyor.

Türkiye Jokey Kulübü’nün aldığı üst düzey tedbirler altında bu hipodromlarda safkanlar ve onlarla birlikte mesai yapma durumunda olan antrenör, idman jokeyi ve seyisler, el birliği ile salgına karşı başarılı bir direnç gösteriyorlar.

24 saatlik zaman dilimi içerisinde günde en az 2 defa yem ve su verilmesinin yanı sıra sabahları idmana, akşamları ise gezintiye çıkmak zorunda olan safkanlar ne zaman başlayacağı henüz belli olmayan yarışlar için düşün tempoda hazırlıklarını sürdürüyorlar.

Yeşiloba’da full temizlik…

Bu çalışmaların en yoğun yaşandığı hipodromlardan biri olan Adana Yeşiloba Hipodromunda, Müdür Feyyaz Bora Güralp nezaretinde dur durak bilmeyen Kulüp çalışanları, atların ve insanların sağlığı için yoğun çaba gösterirlerken bir taratan da virüs salgını hakkında uzmanlar tarafından bilgilendiriliyorlar.

News Reporter

5 thoughts on “Hipodromlarda her yer dezenfekte!

  1. İdmanların 20 gün kapatılması gerekiyor bu süreç içinde idmanlar kapatılmalı yarışlar en az bir bir buçuk ay olmaz.

  2. Dezenfekteler iyi yalnız bu belirsizliğin bir an önce bitirilmesi gerekiyor.. Tjk başkanının atçıların karşısına çıkıp yarışçılığın akıbetiyle ilgili bilgi vermesi gerekiyor.. Başkana bu yakışır.. En kötü karar belirsizlikten iyidir..

  3. Yakında başlıyor beyler..bu hazırlıklar bunun göstergesi.kapalı korunaklı bir ortam yaratıldı biz hazırız hadi başlayalım artık diyorlar hükümete

  4. Kocaeli Hipodromu temizlik durumu çok ağır ilerliyor. Pistler ise çok bozuldu acilen bakima alinmali

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir