HIŞMAN ÇİZİK “Çok mutluyum”…

13 Ağustos 2022 Cumartesi günü Ankara’da kazandığı iki G1 yarışla bir anda dikkatleri üzerine çeken Hışman Çizik, hissiyatlarını Yarış Dergisi okurları için paylaştı…

Her iki koşuyla ilgili düşüncelerini sorduğumuz Çizik şunları söyledi; “Sayın Burak Bilen’e ait SNOW BIRD ile Karadeniz Koşusunu kazanırken mutluluğumu ekiple paylaştım. Tayımız harika bir performans sergiledi. Benim için güzel bir anı oldu.

Amcaoğlum Selahattin Çizik’e ait ve el bebek, gül bebek çiftliğimde kendi yetiştirmem olan LION VICTORY ile Karayel Koşusunu kazanmak ise bambaşka bir heyecandı. Böyle anlamlı bir kupayı kaldırdığımız için mutluyum. Ekibimize teşekkür ediyorum. Bu koşuyu kazandıktan sonra jokey odasında arkadaşlarımın tebriklerini asla unutamam. Bugün her şey çok güzeldi, fazla söze gerek yok diyebilirim.”

Haber: Ahmet Tuğ

 News Reporter

8 thoughts on “HIŞMAN ÇİZİK “Çok mutluyum”…

  1. gereksiz şekilde ve çok fazla sayıda kırbaç kullanması ile meşhur bir jokey olmasına rağmen değişimi ve gelişimi de yapabilecek birisi bence.Bunu doğuda at binerken çıldırmışçasına kırbaç kullanımı nedeniyle apranti okulunda tekrar eğitim cezasına çarptırıldıktan sonra bambaşka bir stile dönmesinden anlayabiliriz. Şimdide Şu rezalet otur- kalk stilini bırakınca bu gelişmenin hemen semeresini topladı ve 2 GR1 kazandı.

  2. Merhaba, olabildiğince bacaklarını kuvvetlendirmen gerekiyor gibi geliyor bana. Umarım daha da başarılı olursun.

  3. İstanbul yarişlarinda bir ara iyi esiyordu. Acik kosularda ses getiriyordu. Çok formu duşmuştü. Gebze guzeli isimli at onun toparlanmasinda bayagi yardımcı oldu. Moral olarak. Shon bird nasil Hiçman’ a kaldi onu anlamadim. Ahmet karataş hepsi sanirim ankara çimi yapamaz diye binmediler galiba. Neyse hiçman cizik formunu buldu. Şanslar geliyor. Degerlendirirse çitayi yukseltebilir. İyi nir firsat gibi duruyor.

  4. Çok kamçı vurarak yarış kazanilacagini sanıyordu.at sahipleri bu kadar kamciya at vermemeye başlayınca iddiasız atlara binmek zorunda kaldı..kamciyi azaltdi. Bakın artık çok vurmuyorum bana iyi atlariniza tekrar verin der gibi..bu seferde düşüş başladı..yani kendim ettim kendim buldum hesabı..
    Bu lion victory i inşallah fazla üzmez…at büyük at mesafe de tutar..gülüm Osman ve kingsman dan ders çıkarır inşallah..

  5. gerçekten şu bir gerçek allah için tjk ve tjk apranti okulu yetkili ve sorumluları şu an okulda eğitim gören aprantilere ve hala aktif olan yeni ve eski jokeylere fransa ingiltere ve amerikada nasıl otur kalk binişi yapılır 1 hafta süre ile her gün 5 saat izlettirin yazık günahtır hayvanlarda bel denen bi şey kalmıyor resmen katil gibi biniyorlar hele hele doğu yarışları aman allahım adamlar bırak at binmeyi tattaravallede zıplar gibi zıplıyorlar yani bunu yüksek komiseler kurulu görmüyormu doğu yaışlarında at son 100 e gelmiş 50 veya 60 metre önde hala arkasına bile bakmadan acımasıza kamçı kullanan beyin özürlü jokeyler mevcut yav bir arkanıza bakın ne kadar fark var gelen varmı yokmu bunu acil tjk değelendirmeye almalı otur kalk olayı tekrar tekrar düzeltilmeli yeminle söylüyorum en kral jokeylerimiz bile otur kalkı binemiyor türkiyede bu stil sadece barış kurdu ve özcan yıldırım ve akın sözen biniyor adam gibi gerisi tırı vırı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.