HIZLI AHMET’den kum pistte ikinci Grup galibiyet!

7 Şubat 2021 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus G2 Satvet Koşusunu, Mustafa Arıcı ve Volkan Kavas ortaklığına ait, Sultansuyu Tarım İşletmesinin yetiştiricisi ve Başol Özgür’ün antrenörü olduğu Hızlı Ahmet (4y aa Özgünhan – Arcivan, Atak), jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

7 safkanın katıldığı mücadelede startla birlikte liderliği alan Pıtır’ı yakın ara takip etmeye başlayan Hızlı Ahmet, son virajı da rakibinin az farkla arkasında dönüp düzlüğün son 300 metresinden sonra yavaş yavaş hissettirmeye başladığı üstünlüğünü aynada 2 boya çıkartarak 1’39”08’lik derecesi ile birinciliğe uzanan isim oldu.

Koşuda ikinciliği Pıtır (Güntay) elde ederken, mücadeleden Dervişbey (Özgünhan) üçüncü, Onarbey (Araslı) dördüncü, Ahmet Ali (Berksoy) ise beşinci olarak ayrıldılar.

Hızlı Ahmet (Özcan Yıldırım)

Kum pistte üst üste ikinci Grup galibiyeti…

Yarış yaşamının 14’üncü startında 6’ıncı birinciliğini elde ederken kazancını 2 milyon liranın üzerine çıkartan Hızlı Ahmet, kum pistteki 4’üncü startından 3’üncü kez zaferle ayrılırken, aynı zamanda toplamda beşinci, kum pistteki ise üst üste ikinci Grup galibiyetine imza atmış oldu.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir