Hong Kong Cup’ta zafer NORMCORE’un…

13 Aralık 2020 Pazar günü Hong Kong’da Sha Tin Hipodromu’nda koşulan Uluslararası Koşuları nefesleri kesti. TJK TV ve TAY TV ekranlarından naklen yayınlanan ve üzerine ülkemizden de müşterek bahis kabul edilen 4 uluslararası yarışta son derece keyifli mücadeleler yaşandı.

Günün en yüksek ikramiyeli mücadelesi olan 28 Milyon HK Doları (yaklaşık 28.4 Milyon TL) toplam ikramiyeli G1 Hong Kong Cup’ta zafere koşan isim, Zac Purton’un bindiği Normcore (Harbinger – Chronologist, Kurofune) oldu.

Normcore

3 ve yukarı yaşlı 8 safkanın katılımıyla 2000 metre çim pistte gerçekleştirilen koşuda ikinciliği geçen yılın galibi Win Bright (Stay Gold) elde ederken, mücadeleyi Coolmore ekürisinin 7 G1 galibi kısrağı Magical (Galileo) üçüncü, Danon Premium (Deep Impact) ise dördüncü olarak tamamladı.

Sha Tin’de günün bir diğer G1 mücadelesi olan Hong Kong Mile’ı  Golden Sixty (Medaglia d’Oro), günün en kısa mesafeli G1 mücadelesi olan Hong Kong Sprint’i Danon Smash (Lord Kanaloa), günün en uzun mesafeli G1 yarışı olan Hong Kong Vase’i ise Mogul (Galileo) kazandılar.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir