HYPERION hattı Avustralya’da yaşıyor…

Tasmanian Stakes, 8 Ocak 2021 tarihinde Avustralya’da 1600 metre mesafede 9 atın iştiraki ile tertip edildi. Yarışı 7 yaşındaki bir dişi olan Toorak Affair kazanmayı başardı. Kariyerinde daha önce de bir Listed yarış galibiyeti bulunan Toorak Affair’in 2400 metrede G3 kazanması dikkat çekici…

Hayli ilginç bir orijine sahip bu atın anne hattı, ünlü kısrak Ciboulette familyasından geliyor. Ancak Toorak Affair’i ilginç kılan esas soy özelliği baba hattıdır.

Toorak Affaair’in babası Toorak Toff, sprinter karakterde bir attı ve kazandığı yarışlar içinde G1 Sir Rupert Clarke Stakes en önemlisidir.

Toorak Toff’un babası ise Show a Heart isimli bir aygırdır ve yarış yaşamında altı yarış kazanmayı başarmıştır. Onun da babası ise Brave Warrior isimli aygırdır ve babası Cossack Warrior vasıtası ile Bletchingly isimli aygıra çıkar.

Eğer Bletchingly’i buluyorsak gideceğimiz nokta bellidir! Zira bu aygır Star Kingdom oğlu Biscay’ın yavrusudur.  Star Kingdom denildiği zaman da babası Stardust vasıtası ile Efsane Aygır Hyperion’a ulaşırız.

cOnun soyunu Güney Yarımküreye taşıyan Stardust hattı vasıtası ile hala bugün Hyperion hattından gelen atların sahne alıyor oluşu ve başarılı da olmaları çok anlamlı bir özellik… Biz Hyperion sevenleri çok mutlu ediyor bu konu… Hyperion hattının devam etmesini diliyoruz…

Hyperion
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir