I.İnönü Koşusunda zafer FRESNO’nun…

31 Temmuz 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1200 metre çim pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz Dişi taylarına mahsus G3 I. İnönü koşusunu, Nancy Kibar’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Saim Keresteci’nin yaptığı Fresno (2y ad Fast ‘N’ Famous – Adriana La Cerva, Lomitas) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Nurselin (Yıldırımbey) elde ederken, Narin Çiçek (Lion Heart) üçüncü, Queen Zeynep (Lilbourne) dördüncü, Hot Toccet (Toccet) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Kalitesini konuşturdu…

İlk yarışını kazanarak Maiden’e veda eden ve bu koşunun ardından yaklaşık 40 gün sonra çıktığı ikinci startında son metrelerde kondisyon eksikliği nedeni ile üçüncülükte kalan Fresno, bugün iyi start çıkışı sonrasında tecrübeli jokeyi Özcan Yıldırım’ın iyi yer alması sonucu son metrelerde dışarıdan gelen rakibine direnerek kazanırken ilk Grup zaferini elde etmeyi başarıp, kalitesini de ortaya koydu.

Nurselin’in 2 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde iyi çıkış yapan Fresno ve dışından gelen Black Pink arasındaki mücadeleden galip ayrılan Black Pink koşunun liderliğini aldı. İkincilikte Fresno daha sonra Queen Zeynep ve Run For Hart sırası ile 1000-800 startları geçildi. 600’e gelinirken Black Pink lider yine arkasında Fresno daha sonra Queen Zeynep dışında Run For Hart şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’de Black Pink liderliğini korumaya çalışırken dışından gelen Fresno liderliği aldı. İkinciliğe en iç kulvardan Queen Zeynep girerken gerilerden Narin Çiçek ve en dış kulvardan Nurselin’in atakları görüldü. 200’de Fresno 1,5-2 boy farkla liderken dış kulvardan Nurselin’in atakları görüldü. Fresno sonlarda çok kuvvetli gelen Nurselin’in baş farkı ile önünde 1’11″93 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Fresno (Özcan Yıldırım)



News Reporter

1 thought on “I.İnönü Koşusunda zafer FRESNO’nun…

  1. Özcan bu sene ne kadar doğru biniyor.
    daha az daha seçerek.
    maşallah diyelim, sakatlığı da önemli değildir inş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir