İBB Koşusunda DOĞA KANUNU’dan ilk Grup galibiyet!

21 Nisan 2021 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1900 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A3 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusunu, Elif Kaya’nın sahibi, Kaya Atçılık Ltd.Şti’nin yetiştiricisi ve Velat Karakuş’un antrenörü olduğu Doğa Kanunu (5y da Pleasantly Perfect – Waimaria, High Chaparral) jokeyi Mehmet Kaya ile kazandı.

Koşuda ikinciliği geçen senenin dördüncüsü Yamanlarbeyi (Torok) elde ederken, mücadeleden Distant Shining (Luxor) üçüncü, Uğurbey (Yavuzstar) dördüncü, Mister Görkem (Powerscourt) ise beşinci olarak ayrıldı. Koşu sonrası Yamanlarbeyi’nin ilgilileri tarafından yapılan protesto İstanbul Komiserler Kurulu tarafından reddedildi.

Doğa Kanunu (Mehmet Kaya)

İlk Grup birincilik…

2 Yaşlı olarak hiç koşmayan ve yarış kariyerine 3 yaşında başlayan Doğa Kanunu, bu sene koştuğu dördüncü yarışında kariyerinin en önemli birinciliğine imza atarak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı gibi geçen sene Long Runner’ın kazandığı önemli bir mücadeleyi 1’56”41’lik derecesi ile kazanmasını bildi.

Kum pistte 2 kez start alıp 1 ikincilik elde edebilen, sentetik pistte 7, çim pistte ise 6 kez kazanan safkan, bu son galibiyeti ile kazancını da 1.8 Milyon liraya yükseltti.

News Reporter

7 thoughts on “İBB Koşusunda DOĞA KANUNU’dan ilk Grup galibiyet!

  1. Bravo Mehmet e ! Çocukluğundan beri farklı, bulduğu imkanları en iyi şekilde değerlendirmeyi bilerek ailenin zirvesinde devam ediyor. En sevdiğim iki özelliği, kendi atının olduğu koşularda başka ata binmiyor gördüğüm kadarıyla, birde yüzde 98 jokeyin bıraktığı yerde yarışa asılarak çok yarış kazandığını izliyorum.
    Allah kaza bela vermesin hepsine de. İzlemek zevk doğrusu.

    1. Maşallah yarışlarda sadece kendi atını değil yandaki atı da idare edebiliyor komiserler kurulu da buna müsaade ediyor, insan başka insanların emeklerine de saygı göstermesi gerekiyor, sadece kendi atlarının masrafları olmuyor…

  2. Bu yarışta faul var diyen ya gözleri görmüyor yada yarista anlamıyorlar
    Bi kere atta temas yok önünü kesme yok bunun adı yarış yani müsade etsin rakip at kazansin olurmu öyle şey ki komiserler kadarmi biliyorsunuz faullu bişey olsaydı zaten yarış değişirdi böyle yarış değişirse bütün yarışlar değişir

    1. Evet atın önüne geçmiyor daha garantisi daha önce hiç görmediğim rakip atı kamçiyla hallediyor, belki bir jokeyin böyle bir hareketi yapacağı düşünülmemiş olabilir çünkü normal bir jokey bir yarış için bunu meslektaşına yapamaz bu yarış değişmezse hiçbir yarış değişmez, Mehmet Kaya ya verilen cezada gerçekten komiserler kurulunun durumunu gösteriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir