İçişleri Bakanlığı Koşusunu INNOVATION kazandı

11 Haziran 2019 Salı günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda koşulan, 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 İçişleri Bakanlığı Koşusunu, Ali Çetin Özçılnak’în sahibi ve yetiştiricisi, Mehmet Arıcı’nın ise antrenörü olduğu Innovation (3y ad Captain Rio – Zeyno, Sri Pekan), jokeyi Müslüm Çelik ile kazandı.

10 safkanın katılımı ile 1500 Metre kum pistte koşulan 143000 TL birincilik ikramiyeli koşuyu düzlükte geriden gelen güçlü rakiplerine direnerek 1’34”66’lık derecesi ile kazanan ve koşuda start alan 2 dişi taydan biri olan Innovation’ın 2 boy arkasında ikinciliği geciken hücumları ile Vantablack (Dr Fong) elde ederken, yarım boy geride Baba Hancı (Cuvee) üçüncü, onun da 4 boy gerisinde koşunun bir diğer dişi tayı Hopeful (Pleasantly Perfect) ise dördüncü oldu.

17’inci startında tamamı kum pistte olmak üzere 8’inci kez finiş çizgisini önde geçen Innovation kariyerinin ilk Grup koşu galibiyetine imza atarken, kazancını da 598.140 TL’ye yükseltti.

Innovation (Müslüm Çelik)

Captain Rio’nun ilk Grup kazanan tayı!

Ankara Salı programında günün en yüksek klastaki yarışı İçişleri Bakanlığı adına düzenlenen yarıştı ve kazanan Innovation, babası Captain Rio‘nun ülkemizde yaptığı aşımlardan doğan tayları arasında ilk Grup klasında koşu kazanan tayı olma başarısı gösterdi.

Captain Rio taylarının bu yıl, yani 3 yaşlılık dönemlerine girince performanslarında belirgin bir farklılık olduğu dikkat çeken noktalardan biridir. Bu yıl Innovation’ın kazandığı iki Kısa Vadeli yarış dışında, Hazeleyes, Steel Runner ve Deniz Mavisi isimli Captain Rio tayları da Kısa Vadeli yarışlar kazanmayı başardılar.

Innovation’un annesi Zeyno, Sri Pekan kızı olup büyükannesi Morris Code, Lost Code isimli aygırın kızıdır. Zeyno, ilk beş kuşakta hiç bir akrabalığın sahne olmadığı ve ilginç kısrak babaları ile dikkat çeken bir orijine sahiptir. Bu durum Innovation’ın da soy ağacında gözükmektedir ve gayet dengeli soy ağacı ile Innovation güzel yarışlar yapacak kapasitede gözükmektedir.  (Muslihiddin Gurup)

İçişleri Bakanlığı Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir