Nurettin Güven’den Yılbaşı hediyesi…

4.KOŞU: Pist ve mesafe ayırt etmeksizin iştirak ettiği son koşularında birbirinden başarılı 2.liklerle ayrılan Secret Eagle, son kez Deep Of The Wind ile birlikte yaptığı 600/37 – 400/24 R sprintinde oldukça sıhhatli bir görünüm içerisindeydi. Eli kulağına getirilen kısrağın kısa sprintini sonlara saklaması halinde özlediği birinciliğe kavuşacağına inanıyorum. Kısa aradan oldukça iyi dönen ve sonrasındaki çalışmaları da kusursuz Bonus, uygun kilosuyla en az favori kadar şanslı konumda. Ciddi rakipleriyle arasında önemli bir sıklet avantajı bulunduran Persian Rose, bunu en iyi şekilde lehine çevirecektir. Pisti bu kez çok daha iyi tanıyacak olan Nilgün Sultan, hatalardan en iyi şekilde istifade edecektir. Formunu sürekli geliştirmeye başlayan Heva ile formunun zirvesindeki Senara Acero gözden uzak tutulmaması gereken diğer şanslı isimlerdir.


5.KOŞU: Beklentilerin çok altında koştuğu son yarışını bir anlam veremediğim Kadeş, 1000/1.08.6 – 400/28.4 R süper dereceli galobunu el oynatmadan tamamladı. Bu haftaki idman görüntüsünü performansına yansıtması halinde kendisini affettirebilir. Uzun mesafelerde çok daha iddialı koşabildiği gözlerden kaçmayan Lazoğlum, daha önce geride bıraktığı rakipler yanında kuponlardaki yerini muhakkak almalı. Bir üst grupta geçtiğimiz hafta katıldığı 2000 metrelik sentetik pist koşusundan etkili bir 2.lik çıkaran Demiryıldız, ağırlaşan kilosuna rağmen fazlaca ihmal edilmemeli. Bu aralar güzel bir form sıçraması gösteren Ayderağası, 400/25.8 R düzlük sprintini çok beğendiğim Ciğerdelen ile aşama içerisindeki Atardamar her an devreye girebilecek yetenekteler. Kısadaki son yarışı kendisine bir nevi galop niyetine gelecek olan Arapoviç, sürpriz arayanların ilk tercihi olmalı. Bu grupla baş edebilecek güçteki Lazoğlum, formunda önemli derecede gelişmeler mevcut Bir Ömür, büyük bir sürprize imza attığı son yarışı ile dikkat çeken Singapur ve gücü oranında başarılı koşan Yurthan zorlu koşuda kuponlara eklenerek bu ayak kapatılmalıdır.


6.KOŞU: Bu kez hazırlık olarak eksiksiz olan ve bu tip mesafelerin klas isimlerinden Zafer Ateşi, kantarmasını iyi okuyan binicisi idaresinde birinciliğin en güçlü adayı konumundadır. Yarış seçilerek koşturulan ve son G1 yarışı mükemmel Yamanlarbeyi, muhafaza ettiği durumuyla koşuya ağırlığını koyacaktır. Ankara’dan çok iyi durumda getirilen Powerman ise bu ikilinin en küçük bir hatasını affetmeyecektir.


7.KOŞU: Koşunun her yerinde rakiplerine hakim olduğu ilk 1200 metrelik sentetik pist yarışını, 1.13.91’lik derecesiyle usta atlar gibi koşarak gösterişli kazanan Egregious Rock, aynı titizlikle hazırlandığı bu sınavında favori olmayı hak ediyor. Koştukça gerçek gücünü performansına yansıtmaya başlayan Berken, sıhhatli idman görünümüyle yine çok şanslı durumda. Bu haftaki hazırlıklarında ciddi tutulduğu gözlerden kaçmayan Approved Star, beklentilerin altında koştuğu son yarışını unutturabilecek yetenektedir. Bursa’da tamamladığı hazırlıkları iyi görünen El Camino ve eli kulağına getirilen Sailor Kingdom göz ardı edilmemeli. Gününde olduğu zaman farklı koşabilen Huma Sultan ile hızla toparlanan Raul çetin geçecek bu ayakta sürpriz uğraşı vereceklerdir.


8.KOŞU: Erken yürüdüğü yine bu rakipler arasındaki son 1400 metrelik sentetik pist koşusunda, fotoya yakın dışından çok güçlü gelen Demirperde’ye karşılık veremeyerek 1.32.56’lık derecesiyle 2.likle ayrılan Sürgüntay, 800/52.6 – 400/26.2 R süper galobunda oldukça beğenimi topladı. Bu gün için biraz daha sabırlı olması halinde özlediği birinciliğe kavuşacağına inandığım safkanı favorim olarak öneriyorum. Mükemmel bir forma sahip Demirperde, en az kendisi kadar iyi durumdaki ekürisi Oğlum Serkan’ın da yardımı ile kaldığı yerden devam etmeye çalışacaktır. İkili arasında en az hata yapan taraf koşunun galibini belirleyecektir.


9.KOŞU: Startla birlikte yarışı forse eden Inspection’u yakın takibe aldığı son 1500 metrelik sentetik koşusunda, düzlükten sonra sıklaştırdığı ataklarıyla rakibine tam hakim olduğu anda bu kez dışından diri gelen Güven’e istenildiği gibi cevap veremeyen Winner Gets It All, son kez Lion Of Babylon ile birlikte yaptığı 400/22.6 R düzlük sprintinde çok farklılaştığını ispatladı. Artan kondisyonu ve grubun uygunluğuyla kazanacağına inandığım safkanı tek olarak öneriyorum.


2.ALTILI GANYAN

1A) 4-6 // 9-7-1-3

2A) 10-4-2-1-6-3-7-4-8-5-11

3A) 5-4-6

4A) 3-2-1-4-6-7-5

5A) 6-4

6A) 9

6’LI GANYAN (1/8/4/1/6/9): 1.564 TL vermiştir.


Not: Sitemizde yapılan tahminler tamamen amatör bir anlayışla hazırlanmaktadır. Tahminleri yayınlanan kişilerle sitemiz arasında profesyonel bir iş ilişkisi yoktur.

@ Kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz

4 thoughts on “Nurettin Güven’den Yılbaşı hediyesi…

  1. Nurettin Bey merhaba,

    Her zaman öyle isabetli yorumlar yapıyorsunuz ki bunlar çok faydalı oluyor. Sizin yorumlarınıza her zaman güvenimiz sonsuz.

    Olmayacak birseyi olur gibi oluru olan birseyi olmayacak birşey gibi göstermiyorsunuz. Tekrar teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir