İlk çim yarışında Beyaz Bayrak-Ayna yaptı…

22 Nisan 2023 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-9 koşusunu, Yüksel Göktürk’ün sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü İsmet Tekinalp’in yaptığı Poyri (3y ae Sidney’s Candy – Adele, Shakespearean)  jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Repair Man (Smart Robin) elde ederken, Anatolian Rock (Native Khan) üçüncü, Nirvana (Graystorm) dördüncü, Turdemirkır (Captain Rio) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Üst üste üçüncü birinciliği…

Adana kazandığı yarışlar sonrası çok iyi durumda Ankara’ya gelen Poyri, ilk kez çıktığı çim pistte ve ilk kez buluştuğu jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde iyi start çıkışı sonrası aldığı liderliği rakiplerini yanına sokmadan bir beyaz bayrak-ayna yarışı yaparak kazanırken, aynı zamanda üst üste üçüncü birinciliğini elde etmiş oldu.

Altınsima ve Borahan’ın 2 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Poyri liderliği alırken ikinciliğe Repair Man daha sonra Turdemirkır ve Samurai Kajiki sırası ile 1200-1000 startları geçildi. 800’de Poyri liderliğini korurken yine ikincilikte Repair Man arkalarında Turdemirkır ve Samurai Kajiki şeklinde 600 startı geçilip bu sıra ile düzlüğe çıkıldı. 400’de Poyri lider, Repair Man yine takipte gerilerden Nirvana’nın ve Anatolian Rock’ın atakları görüldü. 200’den sonra Poyri rakiplerinin tüm ataklarına başarılı bir şekilde karşılık vererek 1.5 boy farkla ve 1’23”38 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Poyri (Ayhan Kurşun)
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir