İlk Grup zaferi zorlu geçti…

07 Mart 2023 Salı günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus G3 koşuyu, Mustafa Başer’in sahibi olduğu Anadolu Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Fahrettin Gezici’nin yaptığı Demirberke (4y ka Turbo – Badekızım, Demirkazık) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Kumbey (Karaüzüm) elde ederken, Tanışık (Turbo) üçüncü, Her Daim (Sonalp) dördüncü, Derya Ateşi (Turbo) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Kariyerinin ilk grup galibiyeti…

Adana’da start aldığı koşularda ilk iki sırada tamamlayan Demirberke uzun aradan sonra ilk kez buluştuğu jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde koşuyu orta grupta takip edip düzlükten sonra dışardan gelip liderliği aldı ve son metrelerde içerden gelen rakibinin etkili ataklarına direnip kazanırken kariyerinin ilk Grup birinciliğini de elde etmiş oldu.

Toplu bir çıkışla birlikte dış kulvardan atak yapan Akdağ Fırtınası liderliği alırken ikinciliğe Her Daim girdi. Daha sonra Baş At ve Cambazoğlu sırası ile 1200-1000 startları geçildi. 800’de Akdağ Fırtınası liderliğini korurken yine ikincilikte Her Daim arkalarında Baş At ve Cambazoğlu şeklinde 600 startı geçildi. Düzlüğe Akdağ Fırtınası ikincilikteki Her Daim’in önünde lider olarak çıktı. 400’de Akdağ Fırtınası ve Her Daim mücadelesine dışlarından Demirberke’nin atakları görüldü. 200’de dışardan gelen Demirberke liderliği alırken en iç kulvardan Kumbey’in atakları görüldü. Son metrelerde Demirberke ve Kumbey arasındaki mücadele fotoya kadar sürdü. Koşuyu Burun farkı ve 1’36’53 bitiriş derecesi ile Demirberke kazandı.

Demirberke (Özcan Yıldırım) (dışta)
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir