İlk Jenerasyonda Grup galibi verdi! Babasının izinde…

2017 yılı Gazi Koşusu ve aynı yılın Triple Crown ayaklarından G1 Ankara Koşusu galibi olan şampiyon safkan Piano Sonata (Torok), aygırlık kariyerine parlak bir başlangıç yaptı.

Bu sene ilk jenerasyon tayları start alan aygırın 30 Temmuz 2023 Pazar günü İstanbul’da koşulan I.İnönü Koşusundaki temsilcisi My Little Girl (Piano Sonata – Vapour Musing, Manduro), iki yaşlı Dişi taylara mahsus G3 mücadeleyi jokeyi Vedat Abiş ile 2.5 boy farkla kazanırken, aynı zamanda babasının ilk jenerasyonunda Grup birinciliği elde eden ilk tayı oldu.

Sezon başından bu yana koşulan 4 Grup mücadelenin ikisini Air Vice Marshal temsilcisi Blue Sunset, birini Piano Sonata temsilcisi My Little Girl, diğerini ise Halicarnassus temsilcisi Baahubali kazanırken, bu dört aygırın da özel yetiştiricilere ait olması ve bunlardan ikisinin ilk jenerasyon aygırlar olması en çok dikkat çeken hususların başında geliyor.

News Reporter

3 thoughts on “İlk Jenerasyonda Grup galibi verdi! Babasının izinde…

  1. Keramet annede mi babada mı önümüzdeki günlerde ve sonraki jenerasyonlarda daha net anlaşılır. Umarım babası gibi bir aygır olur.

  2. …aynı annenin, PS nin babasıTOROK’dan olan ERKEK tayı var,
    Allah ömür verirse takip ederiz, sağlıkla izlemek nasip olsun…

    1. Anne 7 kere eşleşmiş Torok ile. Biri ölmüş, diğeri Piano Sonata. Diğerleri düz at. Bir kere tutmuş o da bu olmuş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir