İlk kez koştuğu pistte, yeni jokeyi ile ilk Grup galibiyet…

15 Temmuz 2022 Cuma günü Bursa Osmangazi Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G2 Osmangazi koşusunu, Cem Özbelge’nin sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Hasan Boyraz’ın yaptığı Peekaboo (5y da Toronado – All Radda, Iffraaj) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Tractor (Bushranger) elde ederken, mücadeleden Çakırdağlı (Deha) üçüncü, Ardaşah (Perfecto) dördüncü, Full Throttle (Mendip) ise beşinci olarak koşuyu tamamladı.

Peekaboo (Vedat Abiş)

En iyi ikinci dereceyi yaptı…

İstanbul’da arka arkaya kazandığı yarışlar sonrası ilk kez geldiği Bursa pistinde, çıkışta yine son yarışındaki gibi oyalanmasına rağmen ilk kez buluştuğu jokeyinin soğukkanlı binişi ve düzlükteki etkili sprinti ile bu pist ve mesafenin en iyi ikinci derecesini yaparak bu önemli koşuyu kazanan Peekaboo, aynı zamanda kariyerinin ilk Grup galibiyetini elde etmiş oldu.

Peekaboo’nun 3 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde bilinen stili ile Ardaşah liderliği aldı. İkincilikte Luminescence daha sonra Hepbirinci ve Çakırdağlı sırası ile 1200-1000 startları geçildi. 800’de Ardaşah liderliğini korurken ikinciliğe Hepbirinci girdi. Daha sonra Luminescence, Çakırlar ve Tractor şeklinde 600’e gelindi. Düzlüğe az farkla Ardaşah lider olarak çıktı. 400’de dış kulvardan Tractor ortadan Çakırdağlı ve en dış kulvardan Peekaboo’nun atakları görüldü. 200’de Tractor liderliği almışken dışından Peekaboo sprintine başladı. Son metrelerde rakibine hakim olan Peekaboo boyun farkı ve 1’21″24’lük bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir