İlk koşudan 1 saat önceye kadar çıkartılabilecek!

2021 Yılı Genel Hükümlerinde yapılan bir değişiklik ile pist koşullarına göre safkanların koşulardan çıkartılmasına imkan tanınacak…

Buna göre; Hava koşulları nedeniyle çim ve kum pistlerin ölçüm değerlerinin ağırlaşması sonucu meydana gelebilecek her türlü olumsuzluğu önlemek amacı ile gerek At sağlığını korumak, gerekse müşterek bahisler yönünden olumsuz bir durumla karşılaşmamak için, İstanbul hipodromu sentetik pisti hariç olmak üzere yarış komiserler kurulunca hipodromların çim ve kum pistlerinin yarıştan önce alınan ölçüm sonuçlarının çim pist için ağır, çok ağır ve kum pist için sulu olması durumlarında safkanların ilgilileri herhangi bir şarta bağlı olmaksızın ilgili hipodromun ilk koşusundan bir saat öncesine kadar atlarını koşulardan çıkartabilecekler.

Bu değişiklik sayesinde atlarını değişen pist şartlarında koşmak istemeyen at sahipleri ve antrenörler, herhangi bir rapor olmaksızın kolay bir şekilde atlarını Altılı Ganyan oyunu başlamadan önce koşulardan çıkartabilecekler ve böylece atların son dakika ve özellikle Altılı ganyan başlamadan önce çıkartılması nedeniyle yarışseverlerin karşılaşacağı mağduriyetler de en aza indirilmiş olacak.

News Reporter

1 thought on “İlk koşudan 1 saat önceye kadar çıkartılabilecek!

  1. Eeee yanlışın neresinden donerse o kadar kar demektir. Yalnız çok yenilik yapılması lazım öyle böyle değil. Yenilikler hızlı olmalı. Yanlisliklar çabuk düzeltilmeli. Bir çok yarisci madururiyetleri çabuk giderilmeli. Yok nereye dönersen dön kaba etin hep arkada kalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir