İlk Kupa ROCK SOLID’in…

04 Aralık 2022 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-9 İzmir Çiftçileri koşusunu, Engin Ateşler’in sahibi olduğu, Gençay Dilek Emirsoy tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Ümüt Bulut’un yaptığı Rock Solid (2y de Toccet – Elmastütün, Unaccounted For) jokeyi Akın Sözen ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Mirbey (Captain Rio) elde ederken, Dragon Fire (Torok) üçüncü, Lion Of Runner (Lion Heart) dördüncü, Micheal (Hmesworth) beşinci olarak pistten ayrıldı.

İlk sınıf koşu galibiyeti…

Bursa Hipodromundaki A3 koşu dördüncülüğü sonrası İzmir’e ilk kez gelen Rock Solid, ilk kez buluştuğu jokeyi Akın Sözen idaresinde süratli başlayan koşuyu gerilerde takip edip düzlükten sonra yapmış olduğu çok etkili sprint ile kazanmayı başarıp bu sene ilk kez düzenlenen bu kupalı koşunun sahibi olurken aynı zamanda kariyerinin ilk sınıf koşu galibiyetini de elde etmiş oldu.

Toplu sayılabilecek bir çıkışla birlikte içerden atak yapan Micheal liderliği alırken ikinciliğe Lion Of Runner girdi. Daha sonra Mirbey ve Dragon Fire sırası ile 1200 startı geçildi. 1000’de Micheal liderliğini korurken ikincilikte yine Lion Of Runner arkalarında Mirbey daha sonra Dragon Fire şeklinde 800 startı geçildi. 600’de az farkla Micheal lider hemen dışında Lion Of Runner daha sonra Mirbey olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’de içerden gelen Mirbey liderliği alırken ikincilik için Dragon Fire’ın ve en dıştan Rock Solid’in atakları görüldü. 200’de Mirbey liderliğini korurken ikinciliğe Rock Solid girdi ve rakibini kovalamaya başladı. Son metrelerde dışardan çok kuvvetli gelen Rock Solid rakibine hakim olup yarım boy farkla ve 1’27″15 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Rock Solid (Akın Sözen)News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir