İlk sentetik yarışında rekorla gelen Grup galibiyet…

04 Nisan 2023 Salı günü Antalya Hipodromunda 1700 metre sentetik pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A3 koşuyu, Serkan Şahin’in sahibi olduğu, Cemil Tahir Burhanlıoğlu tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Ömer Alaçam’ın yaptığı Boranes (4y da Luxor – Lady China, Chineur) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Captain Fastastic (Mshawish) elde ederken, Çakırdağlı (Deha) üçüncü, Luminescence (Utopia) dördüncü, Expectancy (Hakeem) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Pist rekoru ile gelen galibiyet…

Ara sonrası Adana’da start aldığı kum yarışındaki ikinciliği sonrası çim pistte kazanarak buraya gelen Boranes son koşularında birlikte olduğu günün başarılı jokeyi Vedat Abiş idaresinde start çıkışında oyalanması sonucu koşuyu gerilerde takip edip, düzlükten sonra dışardan yaptığı etkili ataklar ile kazanırken, ilk sentetik deneyiminden pist rekoru kırarak ayrılmış oldu.

Boranes’in 2 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Captain Fantastic liderliği aldı. İkinciliğe Luminescence girerken daha sonra Çakırdağlı ve Expectancy sırası ile 1600-1400 startları geçildi. 1200’de Captain Fantastic liderliğini korurken yine ikincilikte Luminescence daha sonra Çakırdağlı, Expectancy ve Boranes şeklinde 1000 startı geçildi. 800’de Captain Fantastic halen lider, Luminescence hemen içinde Çakırdağlı sırası ile 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Captain Fantastic liderliğini korumaya çalışırken dışından Çakırdağlı’nın onun dışından da Boranes’in atakları görüldü. 200’den son dışardan gelen Boranes liderliği aldı. Son metrelerde ikincilikteki Captain Fantastic’in 3 boy önünde ve 1’41’46 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Boranes (Vedat Abiş)
News Reporter

4 thoughts on “İlk sentetik yarışında rekorla gelen Grup galibiyet…

  1. captain fantastic gibi bir at harcanmaya devam ediyor kurtel tekelinde… atı tavşan at yaptılar eküriye kazandırmak için geri beklettiler ileri atladılar… yazık oldu… bu ülkede atçılık mı yapılıyor evet büyük adcıyık biz loo

    1. dediklerinize katılmakla beraber pedigrisi çok iyi olması sebebiyle bence çok iyi aygır da olabilir. inşallah harcamazlar atı.

    2. Kayalar olduğu müddetçe Türkiye de atçılık tan falan söz edilemez yine en iyi atı kurteller koşuyor atlarının hiç olmazsa orijini süper ama Kaya lar kadar kazancı yok, Kaya larin koşan atlarına bir bakın aynı orjinleri başka ekuriye verin Maiden den at çıkarmazlar ama Kaya lar en fazla para kazanan ekuri var bu işte bir terslik ya

      1. 30 tane at kayıt etmişler yarış bölünsün diye şart 1 de buraya yazıyorum dekleraler sonrası en fazla 7 at koşar… kayalar bu arap atçılığın feme ile beraber kanayan yarası keşke komple kaldırılsa… jokey ölümleri sakat kalmaları hep arap atlarında daha fazla… yürekli bir tjk başkanı çıkar bir gün der belki arap atçılığı urfa diyarbakır elazığ da yapıyorum sadece büyük koşular yerinde kalmak koşulu ile… hem ahır yerleri açılır hemde atçılık nefes alır… dünyayı yakalamak istiyorsan bunu yaparsın… ama biz çölümüzde mutluyuz yaa gelsin kaizbertler gitsin artoslar kayayürekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir