INTO ve LÜLEBURGAZ’dan Bursa’da KV-7 galibiyetler

9 Ağustos 2019 Cuma günü Bursa Osmangazi Hipodromu’nda gerçekleşen 8 koşulu programın 5. mücadelesi, 15 yıl önce talihsiz bir kazada kaybettiğimiz merhum jokey Özkan Yıldız adına düzenlenen KV-7 koşuydu.

3 yaşlı 9 safkan İngiliz tayının 1300 metre kum pistte start aldığı mücadeleyi İnto (Kaneko – Tijin, Always A Classic) jokeyi Kadir Tokaçoğlu ile 1’21”08’lik bir derece gerçekleştirerek kazandı. Halil Altın’ın sahibi, Fevzi Yılmaz’ın yetiştiricisi olduğu ve Beyda Tanrıkulu’nun antrene ettiği 3 yaşındaki doru erkek tay böylece üst üste 3’üncü galibiyetine ulaşmış oldu.

Son düzlüğe uzak farklı bir liderlik ile çıkan ve finişe 1.5 boy farkla önde giren Into’nun ardında Blackball (Lion Heart) ikinci, koşuda start alan tek dişi tay olan Irmak Prenses (Zanjero) üçüncü, Aslan Mehmet (Cuvee) ise dördüncü oldu.

LÜLEBURGAZ’dan Bursa’da üst üste 2’inci birincililk!

1978 yılında faaliyet göstermeye başlayan Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi adına bu sene 23’üncüsü düzenlenen koşu, 9 Ağustos 2019 Cuma günü Bursa Osmangazi Hipodromu’nda koşuldu.

4 yaşlı safkan Arap atlarına mahsus KV-7/DHÖW koşuya biri dişi toplam 11 safkan katıldı. Hakkı Tarık Dikencik’e ait olan Lüleburgaz (Deha – Lapis, Tunçstar), jokeyi Nurettin Şen ile galibiyete uzanan isim oldu.

Çim pistte 2000 metre mesafe üzerinden düzenlenen 60.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda tabelanın ikinci basamağı Gölgeyele (Turbo) elde ederken, mücadeleyi Kral Artur (Deha) üçüncü, koşudaki tek kısrak olan Boraltan (Özgünhan) ise dördüncü oldu.

Hakan Cansu antrenörlüğünde bir hafta önceki KV-7 Umut.2 Koşusu’nu da birincilikle noktalayan Lüleburgaz için müddet 2’15”57 olurken, farklar ise 3 Boy – 3 Boy – Boyun olarak gerçekleşti.

Into ve Lüleburgaz

 

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir