INVINCIBLE SON’ın dikkat çeken yükselişi… 

Yarış kariyerinde 5 G1 galibiyeti bulunan ve hara hayatında yıldızı her geçen gün biraz daha parlayan başarılı aygır Invincible Son (Orpen), 2018, 2019 ve 2020 olmak üzere toplam 3 jenerasyon temsilcileriyle pistlerimizde boy gösteriyor.

2015 yılında hara yaşamına başlayan ve ilk tayları 2016 yılında dünyaya gelen aygırın tayları her 3 pistte de koşu kazanma başarısı göstermiş durumda…

Invincible Son taylarının pistlere göre birincilik yüzdeleri mukayese edildiğinde; kazanılan koşuların %50’sinin Çim Pist, %37’sinin Kum Pist ve %13’ünün Sentetik Pistte olduğunu görüyoruz. Mesafe yönünden incelediğimizde ise; her üç pistte de kısa mesafelerden başlayarak 2000 ve üzeri mesafelere kadar koşu kazanan taylar verdiğini de görmekteyiz.

Gelelim 2020 yılındaki yükseliş rakamlarına…

Bu yıla fırtına gibi başlayan aygır, G3 Demokrasi & Milli Birlik Günü Koşusu ve G3 II.İnönü Koşusu’nda zafere ulaşan pedigrilere ismini yazdırmayı başardıktan sonra 30 Ağustos 2020 Pazar günü gerçekleştirilen 94. Gazi Koşusu’nda da Kurtel Ekürisi’nin şampiyonu Call to Victory’nin arkasında Lord of Game ile ikincilik elde ederek önemli bir başarıya daha imza attı.

2 yaşlı İngiliz tayları için 2020 yılında toplamda 21 adet Şartlı 1 koşu kaydı yapıldı ve bunların 5’inde (Eagle Eyed, Eastern Star, Welldone, Distant Relative, Always a Classic koşuları…) Invincible Son temsilcileri kazanan taylar oldular.

Bu sene 2 yaşlılarda hem Grup, hem de Kısa Vade galibi tayların babası olmayı başaran Invincible Son, taylarının koştuğu yarışların 3’te 1’ini kazanma başarısı gösterirken aynı zamanda genç temsilcilerinin bu performansı ile Genel Aygır Kazanç Listesinde en çok ikramiye kazanan 5 aygırdan biri oldu.

Bu yıl henüz start almış 2 yaşlı 15 tayı bulunan aygırın, start almamış 27 tayı daha var. Bu tayların 2020’nin kalan 27 Şartlı 1 mücadelede nasıl boy gösterecekleri şimdiden merak konusu…

Invincible Son
News Reporter

1 thought on “INVINCIBLE SON’ın dikkat çeken yükselişi… 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir