İREM SU’dan İstanbul’da ilk birincilik!

TJK eski Başkanlarından merhum Fikret Yüzatlı’nın oğlu olan ve İzmir Şirinyer Hipodromu’nun da ilk müdürü olarak görev yapan at sahibi ve yetiştirici merhum M. Tulga Yüzatlı anısına 1 Kasım 2019 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan, 3 ve yukarı yaşlı dişi safkan İngiliz atlarına mahsus KV-7/D koşuyu, Müthiş Ölçer’in sahibi ve yetiştiricisi, İbrahim Bekiroğulları’nın ise antrenörü olduğu İrem Su (5y dk Lion Heart – Süs Biberi, Bin Ajwaad), jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

İrem Su (Özcan Yıldırım)

8 safkanın katılımı ile 1400 metre çim pistte koşulan 77.500 TL birincilik ikramiyeli koşuda son virajı beşinci sırada dönen İrem Su, düzlükteki etkili sprinti ile son 50 metrede yakaladığı rakibine 1.5 boy fark yaparak, 1’24”48’lik derecesiyle birinciliğe uzanmayı başardı. Samothraki (Dai Jin) başarılı bir performans sergileyip kazanıra çok yaklaştığı mücadeleden ikincilikle ayrılırken, bu safkanın 2.5 boy gerisinde The Daughter Sun (Lion Heart) üçüncü, onun da 2.5 boy arkasında Dirty Girl (Country Reel) dördüncü oldu.

35’inci startında 11’inci kez finiş çizgisini önde geçen İremsu, kariyerinin 4’üncü Kısa Vade galibiyetine imza attığı mücadelede, daha önce 2 kez 2’inci olduğu İstanbul Veliefendi Hipodromundaki ilk birinciliğini elde ederken, kazancını da 935.200 TL’ye yükseltti.

M. Tulga Yüzatlı Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir