Irish Champion Stakes’te ilk 3 Coolmore’dan…

İrlanda’da birbirinden önemli Grup koşuların gerçekleştirildiği Irish Champions Weekend’in ilk gün koşuları Leopardstown Hipodromu’nda koşuldu. Sezonun önemli mücadelelerinden G1 Irish Champion Stakes’te Coolmore Ekürisi’nin sahibi olduğu ve ünlü antrenör Aidan O’Brien’ın antrene ettiği Magical (Galileo – Halfway To Heaven, Pivotal), jokey Ryan Moore ile galibiyete ulaşan isim oldu.

Magical (Ryan Moore)

2000 metre çim pistte gerçekleştirilen koşuda 3 ve yukarı yaşlı 8 safkan birincilik mücadelesi verdi. Kazanan Magical’ın ardında ahırdaşı olan bir diğer kısrak Magic Wand (Galileo) ikinciliği elde ederken, bu ikilinin bir diğer ahırdaşı olan G1 Epsom Derby galibi Anthony Van Dyck (Galileo) üçüncü, Japon menşeli G1 Nassau Stakes galibi kısrak Deirdre (Harbinger) ise dördüncü oldu.

Magical ve Aidan O’Brien

2018 yılında G1 Fillies & Mares Stakes’i, bu yıl ise G1 Tattersalls Gold Cup’ı kazanma başarısı gösteren Magical, G1 Irish Champion Stakes ile birlikte 3’üncü G1 zaferine uzandı. 4 yaşındaki kısrak toplamda ise 19’uncu startında 8’inci birinciliğini elde etti.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir