Irish Oaks’u MAGICAL LAGOON kazandı…

16 Temmuz 2022 Cumartesi günü İrlanda’nın Curragh Hipodromu, sezonun klasik koşularından olan G1 Irish Oaks’a (Kısrak Koşusu) ev sahipliği yaptı. Son metrelere kadar birincilik mücadelesinin sürdüğü koşuyu Zhang Yuesheng’nin sahibi olduğu ve Jessica Harrington’ın antrene ettiği Magical Lagoon (Galileo – Night Lagoon, Lagunas) jokeyi Shane Foley ile kazandı.

2400 metre mesafeli koşuya 3 yaşlı 7 dişi tay katıldı. Koşuda Magical Lagoon’un ardında ikinciliği bir diğer Galileo temsilcisi Toy (Galileo) elde ederken, mücadeleden Cairde De Geo (Camelot) üçüncü, Emily Dickinson (Dubawi) ise dördüncü olarak ayrıldı.

Magical Lagoon

2 Ağustos 2021 tarihinde İrlanda-Naas’da kariyerine başlayan Magical Lagoon, 27 Ağustos 2021 günü Curragh’da G3 koşuyu kazanarak ikinci startında Maiden’a veda etti. İngiltere-Newmarket’te katıldığı G1 Fillies’ Mile’da tabelaya giremeyip sezonu kapatan tay, bu yıla Nisan ayında Navan’da katıldığı Listed koşuda ikinci olarak başladı. Son startında Royal Ascot kapsamında start aldığı G2 Ribblesdale Stakes’i birincilikte tamamlayan Magical Lagoon, G1 Irish Oaks zaferiyle birlikte 6. startında 3. birinciliğini hanesine yazdırmış oldu.News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir